’Omega’ Roberta Hooda w nowej odsłonie

Zapowiedzi
Robert Hood

Dokładnie rok po premierze ostatniego albumu Roberta Hooda, artysta ogłasza wydanie materiału z 'Omega' w nowych interpretacjach.

W czerwcu 2011 roku podziwialiśmy ostatni album legendy z Detroit – Roberta Hooda zatytułowany „Omega”. Inspiracją do nagrania płyty był dla artysty film science fiction „The Omega Man” z 1971 roku z Charltonem Hestonem w roli głównej. Hood był pod tak silnym wrażeniem filmu, że postanowił nagrać własną ścieżkę dźwiękową do dzieła Borisa Sagala.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nazywany przez wielu ojcem chrzestnym minimalu, artysta postanawia po raz kolejny skupić się na materiale muzycznym z płyty „Omega”. Tym razem Hood łączy surowe elementy z zeszłorocznego albumu ze swoimi klasykami, jak również zupełnie nowymi produkcjami. W efekcie dostajemy składający się z 12 numerów set, który na nowo interpretuje filmowe dzieło Borisa Sagala. „Omega: Alive” tworzy także podstawę Live Actu Roberta Hooda, który artysta zamierza zaprezentować w najbliższych kilku miesiącach na imprezach i festiwalach na całym świecie.

„Kiedy zaczynałem zbierać pomysły na swój live act do 'Omega’, chciałem połączyć wszystkie elementy tak, aby odzwierciedlały idealnie klimat filmu 'Omega Man’. Pomyślałem wtedy dlaczego nie uwzglednić w tym kilku moich wcześniejszych nagrań jak 'Unix’, 'Side Effect’ czy też 'Minus’, jednak w innych interpretacjach. Chodziło o to, by po prostu pozostać wiernym swoim korzeniom, a jednocześnie przedstawić najważniejszą myśł przewodnią filmów sci-fi. Dodałem także kilka nieznanych wcześniej produkcji – 'Bells at Dusk’ oraz ‘Minimal Minimal’, a także 'Alpha’ w remixie Jamesa Ruskina.” – tłumaczy Robert Hood

„Omega: Alive” trafi do sprzedaży 20 czerwca 2011 roku za pośrednictwem należącego do Roberta Hooda Labelu M-Plant. Poniżej znajdziecie tracklistę oraz kilka setów autorstwa legendy z Detroit.

Robert Hood – Omega: Alive [M-Plant]

Data wydania: 20.06.2011

Tracklista:
01. Bells At Dusk
02. Run
03. Alpha: Alive
04. Omega: Alive
05. Minimal, Minimal
06. Who Taught You Math?: Alive
07. Unix: Alive
08. Side Effect: Alive
09. Minus: Alive 
10. Alpha – James Ruskin Remix
11. The Family
12. Atomic (unreleased)


Robert Hood Live @ Omega World Tour, The Shelter, Shanghai, China – 04-09-2010 by R_co

Robert Hood – 2010-02-16 – DJ Set at EPM Podcast 006 by Electro-Mix-Memory

Robert Hood – 2008-03-31 – DJ Set at Bodytonic Podcast 7 by Electro-Mix-MemoryPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →