Recondite z nowym albumem w Ghostly International

Recenzje
Recondite - Fot. Shai Levy Photography

Niemiecki producent Recondite rozpoczyna 2020 rok od nowego materiału w postaci 11 utworów. Dwell ujrzał światło dzienne w piątek, 24 stycznia.

Recondite. Specjalista od melodyjnych brzmień

Lorenz Brunner to jeden z tych artystów, którzy doskonale wpisują się w nurt melodyjnego techno. Przez lata zdołał wypracować osobliwy dla siebie styl i trudno pomylić jego twórczość z kimkolwiek innym. Zbudowanie takiej estymy nie jest łatwą sztuką i wymaga dużego wysiłku i konsekwencji.

Niemiec wydawał m. in. w Dystopian, Hotflush czy Afterlife, a jego utwory odznaczają się charakterystyczną linią melodyczną i (z reguły) dość mocną stopą. Artysta zdecydowanie nie zamyka się jednak w jednym stylu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Recondite – Silk

WargCaldera czy niedawne SavaaqSilk – te tracki na pewno usłyszeć mógł każdy, kto miał okazję zobaczyć Recondite na żywo. Jego występy zawsze cieszą się świetnym odbiorem, pomimo, iż formuła, w której zazwyczaj występuje (live), z reguły nie niesie za sobą elementu zaskoczenia.

Tylko w zeszłym roku mieliśmy okazję usłyszeć go w stołecznej Smolnej i w poznańskiej Tamie, a także na Audioriver, wyjątkowo prezentującego DJ set wraz z Marcusem Worgullem.

Recondite – Dwell. Medytacja i nuta melancholii

Dwell wpisuje się w popisowe brzmienia Recondite. Jak przyznał sam Brunner, w swoim procesie twórczym nie skupia się na tym, aby odnaleźć się na nowo. Stara się raczej utrzymywać obraną i ugruntowaną ścieżkę artystyczną.

Swego czasu Lorenz powiedział, że jedną z jego inspiracji jest świat natury i to faktycznie natura była moim głównym skojarzeniem podczas odsłuchu LP. Ta jest jednak nieco melancholijna i dominują w niej dźwięki bliżej downtempo i ambientu, aniżeli techno.

Recondite – Cure

Zdecydowanie nie jest to materiał, który dobrze sprawdzi się na klubowych parkietach. Przede wszystkim nie odznacza się aż taką taneczną dynamiką, która świetnie uwydatniona jest np. w niedawnej EP Silk. W tym wypadku był to zapewne celowy zabieg artysty. Płyta sprawi większą przyjemność z odsłuchu podczas leniwego, niedzielnego popołudnia.

Czy jest to materiał zły? Na pewno nie i myślę, że fani Recondite znajdą w nim dużo ulubionej treści. Niemniej, akurat mi album przypadł do gustu mniej niż poprzednie wydawnictwa Lorenza.

Recondite – Dwell. Tracklista

Album Dwell składa się z 11 utworów, z czego dwa z nich stanowią interludium. Płyty można już w całości posłuchać na Spotify:

Najbliższa okazja, aby ponownie usłyszeć Recondite nadarzy się bardzo szybko. Artysta ponownie wystąpi na Smolnej już 14 marca!

Muzyka klubowa

Biletomat.pl
PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →