Pussy Riot wypuszczą debiutancki mixtape z udziałem gwiazd elektroniki

Fot. NME.com
News

Pussy Riot zapowiedziały mixtape MATRIARCHY NOW i podzieliły się nowym utworem PLASTIC z udziałem iLoveMakkonen.

Pussy Riot debiutują z nową inicjatywą

iLoveMakkonen, Tove Lo, Big Freedia, Salem Ilese, Hudson Mohawke i inni. To właśnie Ci artyści pojawią się na debiutanckim wydawnictwie elektronicznym Pussy Riot, które swoją premierę będzie miało w przyszłym miesiącu. Mixtape będzie nosić tytuł MATRIARCHY NOW i ukaże się 5 sierpnia za pośrednictwem Neon Gold Records. Wydawnictwo pojawi się na krótko przed 10. rocznicą skazania członkiń zespołu za „chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną”.

To właśnie przed 10 laty pięć młodych kobiet weszło do tej najważniejszej w Rosji świątyni prawosławnej, naciągnęło na głowy kolorowe kominiarki, rozstawiło przed ołtarzem aparaturę nagłaśniającą i wykonało utwór nazwany przez siebie Modlitwą punkową. Prosiły w nim Bogurodzicę, by „przepędziła Putina”. Niektóre członkinie rosyjskiego kolektywu feministycznego spędziły dwa lata w więzieniu za ten odważny performance.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pussy Riot ft iLoveMakonnen (Official Music Video) – PLASTIC

Sztuka protestu

Przed wydaniem mixtape’u, dziewczyny z zespołu udostępniły utwór PLASTIC – jeden z siedmiu utworów z tracklisty – z udziałem amerykańskiego rapera iLoveMakkonen. Ukazał się również towarzyszący mu teledysk w reżyserii Haley Bowman.

PLASTIC i mixtape są następstwem ostatniej akcji politycznej artystek z czerwca ubiegłego roku, w której zawiesiły 4-stopowy baner „MATRIARCHY NOW” na trzecim piętrze teksańskiego Kapitolu Stanowego, aby zaprotestować przeciwko narodowemu atakowi na prawa reprodukcyjne kobiet.

Fot. Okładka MATRIARCHY NOW

Pussy Riot – MATRIARCHY NOW – lista utworów

01. PRINCESS CHARMING (feat. Salem Ilese)
02. PUNISH
03. PLASTIC (feat. iLoveMakkonen)
04. HORNY (feat. Phoebe Ryan)
05. SUGARMOMMY (feat. Mazie)
06. HATEFUCK (feat. Slayyyter)
07. POOF BITCH (feat. Big Freedia)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →