Printworks powróci?! Jest oświadczenie właścicieli

fot. materiały prasowe
News
Printworks London

Londyński Printworks od początku swojej działalności w 2017 roku stał się miejscem absolutnie kultowym na brytyjskiej mapie klubowej. To tutaj grają największe nazwiska na świecie, w tym miejscu odbywają się epickie showcase'y najbardziej liczących się labeli na scenie. Legendarna przestrzeń zamyka się z początkiem roku, jednak na horyzoncie pojawiło się światełko w tunelu z nadzieją na przetrwanie najważniejszej elektronicznej miejscówki w stolicy Wielkiej Brytanii.

Printworks. Nadzieja na przetrwanie

Londyński klub znany wszystkim zwolennikom muzyki elektronicznej wkrótce zakończy swoją działalnośćW 2016 roku władze City Of London wydały zezwolenie, aby w olbrzymim industrialnym obiekcie, mogącym pomieścić nawet 5 tysięcy osób, powstał klub techno i house, zachowujący piękno starej drukarni, która niegdyś się tam mieściła.

Printworks
Printworks / fot. materiały prasowe

Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że Printworks jest w trakcie rozmów prowadzących do ponownego otwarcia klubowych przestrzeni po rozpoczęciu przebudowy gruntów z początkiem 2023 roku. Klub z południowego Londynu potwierdził, iż zamknie się zgodnie z planem w 2023 roku. Taki stan rzeczy wynika z długo planowanej przebudowy, zakładającej pierwotnie zastąpienie obecnej drukarni nowo powstałymi biurowcami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Printworks usytuowany w Rotherhithe miał stać się miejscem nie tylko przeznaczonym na biura, ale również na sklepy „wykorzystujące ikoniczną, podłużną strukturę miejsca oraz zachowujące sale prasowe, z dodatkową rozbudową na dachu i południowym końcu samego budynku”.

Bicep at Printworks 2018 

Sprawy właśnie nabrały nowego obrotu, dając nadzieje na przetrwanie uwielbianego przez klubowiczów i artystów miejsca. Printworks potwierdza, że we współpracy z British Land (jedna z największych firm deweloperskich i inwestycyjnych w Wielkiej Brytanii) prowadzone są szczegółowe rozmowy na temat powrotu klubu w swoje dotychczasowe miejsce.

W tym momencie potwierdzamy, iż obiekt zostanie zamknięty w nowym roku. Absencja zaplanowana jest na kilka lat – tyle wynosić będzie okres modernizacji. Jako zespół zobowiązujemy się do zachowania istoty kultowego Press Halls. Szanujemy ducha miejsca, które wszyscy pokochaliśmy. Wraz z British Land ciężko pracujemy nad projektami, mającymi na celu podnosić jakość naszego terytorium. W międzyczasie zamierzamy zakończyć rozdział Printworks w jego obecnym kształcie. Zrobimy, co możemy, aby najbliższe imprezy były hołdem dla spuścizny ostatnich pięciu lat. Dziękujemy za wasze wsparcie. To wy byliście kluczowi w doprowadzeniu nas do obecnego punktu. To dzięki wam jest nadzieja na przyszłość Printworks

– właściciele klubu.

W najbliższym czasie ze swoimi autorskimi nocami pojawią się Charlotte de Witte, Paul van Dyk czy Dixon. Na imprezie Exhale Amelie Lens 10 grudnia wystąpi m.in. VTSS z potężną obsadą. Obok naszej reprezentantki zagrają Kobosil, Airod, 999999999 live oraz Anetha. Pełen program znajdziemy na oficjalnie stronie Printworks.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →