Outlines wypuszcza ostatnią część z serii groove’ów

Pochodząca z Japonii artystka dźwiękowa o pseudonimie okachiho zadebiutuje z wydawnictwem groove 12 w polskim labelu Outlines.

Ostatnia część serii groove’ów poświęconych reprezentantom ruchu algorave ukaże się już jutro nakładem polskiego labelu Outlines. Na razie światło dzienne ujrzy wersja cyfrowa wydawnictwa, później przyjdzie czas na premierę kasetową.

Wytwórnia Outlines powstała w 2016 roku we Wrocławiu. Dotychczas wydała takich artystów jak: DJ Fulltono, CRZKNY, Skip Club Orchestra (seria japońska), Aylu z Argentyny i AGF (seria kobieca) oraz Fischerle, Hubert Zemler i loopdrive (seria poświęcona dub techno). Outlines tworzy również w przestrzeni klubowej cykl wydarzeń promujących artystów związanych z wytwórnią o nazwie Outlines showcase.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

okachiho

okachiho

Outlines na majówkę, premiera 1 maja na Bandcamp

Algorave’owe groove’y – dziesiąty i jedenasty – Kindohma i Renicka Bella próbowały zredefiniować takie gatunki muzyczne, jak footwork, jungle czy drum & bass. W groove 12 okachiho obrała inną drogę, trzymając się tempa 160 bpm koduje własny dźwiękowy świat.

Premiera wydawnictwa nastąpi 1 maja na Bandcampie. Przypominamy, że to właśnie w tym dniu platforma muzyczna po raz drugi uruchomi swoją specjalną akcję, podczas której przekaże 100% dochodów ze sprzedaży muzyki bezpośrednio do twórców.

okachiho zadebiutowała w polskim labelu Outlines

groove 12.1 rozpoczyna się od krótko przyciętych i pourywanych sampli, których pozorna chaotyczność zaczyna układać się w rozpędzony mechanizm. Niektóre z palety dźwięków producentki przypominają nagrania Tilmana Ehrhorna z wydanego nakładem Mille Plateaux albumu Task.

okachiho – groove 12.1

okachiho z wyczuciem oscyluje pomiędzy dynamiką poszczególnych elementów kompozycji a wprowadzaną z rozmysłem ciszą. Idealnym tego przykładem jest groove 12.2, rozpoczynający się od skompresowanego i nerwowego pulsu, który stopniowo rozpada się na zatomizowane części składowe poszatkowane interwałami. Punkowa energia przenika się tutaj z post-cage’owskimi strategiami.
outlines

Okładka groove_12Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →