Odszedł MC Fats. Scena drum’n’bass i jungle straciła swoją legendę

Fot. facebook.com/mcsingingfats/
News
MC Fats

Miniony tydzień naznaczyła niesłychanie przykra informacja. Jak dowiadujemy się z przekazów najważniejszych postaci sceny drum’n’bass i jungle, odszedł MC Fats - czołowy wokalista obu gatunków, uważany przez wielu za jednego z pionierów d’n’b. Artysta od lat zmagał się z szeregiem problemów zdrowotnych.

Informacja o śmierci Wildale’a Spencera (prawdziwe imię i nazwisko muzyka) obiegła świat za sprawą komunikatów przekazywanych przez artystów związanych ze sceną drum’n’bass, jungle i nie tylko. O odejściu MC Fatsa powiadomił m.in. Andy C. Następnie smutną nowinę potwierdziła rodzina brytyjskiego muzyka. Nie jest znana dokładna przyczyna śmierci artysty.

Prócz szefa RAM Records, mnóstwo postaci światowej sceny klubowej złożyło hołd kultowemu wokaliście.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MC Fats. Trzy dekady budowania legendy

Początki kariery MC Fatsa sięgają lat 90. Artysta dał się poznać jako znakomity wokalista, którego charakterystyczna barwa i maniera śpiewu znakomicie pasowały do stylistyki d’n’b, jungle i nie tylko. Z talentu Brytyjczyka korzystało wielu największych graczy światowej elektroniki, w tym m.in. Calibre, Pendulum czy Chase & Status. Produkcje z udziałem MC Fatsa znalazły się w katalogach najbardziej znaczących wytwórni, takich jak V Recordings, Metalheadz i RAM Records.

Jednym z najważniejszych punktów w karierze Brytyjczyka była współpraca z DJ-em Hypem, której owocem stał się prawdziwy gatunkowy evergreen – Peace, Love & Unity, zaprezentowany w 1996 roku.

DJ Hype feat. MC Fats – Peace, Love & Unity

Prócz licznych kooperacji z mniej lub bardziej znanymi producentami, MC Fats wydawał autorskie kawałki. W 2014 roku artysta zaprezentował światu solowy debiut – album We Gotcha, do którego nagrania zaprosił szereg bliskich sobie twórców. Już wtedy MC Fats zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiały mu występy na żywo.

MC Fats. Problemy zdrowotne

Ostatnia dekada życia Brytyjczyka naznaczona była walką o odzyskanie zdrowia. Wspólnie z fanami, MC Fats rozpoczął zbiórkę funduszy mających pomóc mu w leczeniu licznych dolegliwości. Niestety, sytuacja stawała się coraz trudniejsza. MC Fats przebył wiele operacji, w tym m.in. amputację nogi, w związku z komplikacji związanymi z cukrzycą. W 2018 roku miała miejsce poważna operacja serca. Zabieg odbył się w szpitalu na włoskiej wyspie Sardynii, gdzie artysta pojawił się w związku z występem w ramach SUNANDBASS Festival. Od 2014 roku, po wspomnianej amputacji nogi, MC Fats właściwie zaprzestał publicznych koncertów – dopuszczał się jedynie kilku wyjątków, stąd każde pojawienie się Wildale’a Spencera na scenie było sporym wydarzeniem.

Mimo pogarszającego się stanu zdrowia, MC Fats pozostał aktywnym twórcą, którego głos możemy usłyszeć w licznych produkcjach, jakie pojawiły się w ostatnich latach.

W imieniu redakcji składamy hołd dla jego postaci i dorobku oraz łączymy się w smutku z każdym, kogo dotknęło odejście tego zasłużonego dla świata muzyki elektronicznej artysty. Jego legenda, podobnie jak twórczość, pozostaną z nami na zawsze.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →