Od tego roku dojedziemy pociągiem do najważniejszych, klubowych stolic w Europie
Za pośrednictwem Eurostar podróżni z m.in. Londynu będą mogli połączyć się z usługą, która zostanie uruchomiona w maju. Techno turystyka pociągiem ma zyskać nowy wymiar dzięki przystankom pomiędzy kluczowymi miastami dla muzyki elektronicznej. Sprawdź szczegóły.
Pociągiem pomiędzy kolebkami muzyki elektronicznej
Nowy pociąg sypialny na linii Bruksela-Berlin ma być dobrodziejstwem dla artystów i amatorów mocnych wrażeń. Prowadzona przez nową, społeczną firmę European Sleeper usługa transportowa będzie początkowo kursować trzy razy w tygodniu. W przyszłym roku międzynarodowe trasy mają stać się codziennością. Pociąg odjeżdżający z Brukseli o godzinie 19:22 będzie docierał na berliński Hauptbahnhof przed 7 rano dnia następnego.
European Sleeper zahaczy o kilka przystanków po drodze – przystanki obejmą m.in. Antwerpie, Rotterdam czy Amsterdam. Sprzedaż biletów ruszy dopiero w marca – pasażerowie mogą spodziewać się ceny od 49 euro za miejsce siedzące lub 79 euro za miejsce sypialniane. Cena obejmuje śniadanie.
Czytaj także: Festiwale w 2023 roku, które musimy zobaczyć na własne oczy
Lutz Leichsenring z Clubcommission Berlin oznajmił, iż nowa inicjatywa przyczyni się do bardziej ekologicznej kultury klubowej. To cel promowany przez kampanię Clubcommission’s Clubtopia, współpracująca z zieloną organizacją nocną Club Liebe i niemiecką Federacją Ochrony Środowiska i Natury.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozbudowy międzynarodowych połączeń kolejowych do Berlina. Dzięki takim projektom jak Clubtopia wdrażamy ideę prowadzącą do lepszego przepływu techno turystów. Bezpośrednie połączenie kolejowe między Londynem a Berlinem będzie ekscytującą alternatywą dla podróżujących samolotem artystów i klubowiczów. Masz szansę zobaczyć więcej, gdy podróżujesz pociągiem. Artyści bardzo często produkują muzykę podczas podróży, wybierając transport kolejowy sceneria może być dla nich mocno inspirująca
– Lutz Leichsenring
Rzecznik berlińskiego Tresora Phil Allen widzi w tym pomyśle same superlatywy. Niedawny chaos związany z podróżami samolotem stał się przyczynkiem do tego, że artyści i fani coraz częściej rozważają bardziej ekologiczne opcje podróży. Allen uważa, że więcej osób zmotywuje się do skorzystania z pociągu, jeśli opcje międzymiastowych pociągów sypialnianych zostaną odpowiednio rozbudowane. Dodaje także, że społeczność życia nocnego w całej Europie mogłaby odegrać konstruktywną rolę w uczynieniu sceny bardziej zrównoważoną.
Podróżowanie pociągiem ma swój niezapomniany urok. Coraz większa liczba przewoźników kolejowych obecnych na polskim rynku oferuje pasażerom ciekawą siatkę połączeń transgranicznych. W Polsce podróże koleją do Berlina stają się natomiast coraz częstszym rozwiązaniem. Obecnie z największych aglomeracji jak Warszawa, Poznań czy Wrocław dojedziemy do stolicy Niemiec w kilka godzin, często po promocyjnych cenach zaczynających się od 70zł. Bezpośrednie połączenia kolejowe dostępne są również do Wiednia, Pragi, Amsterdamu, Bratysławy lub Budapesztu. Winszujemy kolejowej techno turystyce. Podróż pociągiem z Polski przez Berlin, Amsterdam prosto do Londynu brzmi co najmniej kusząco, bez wątpienia znajdując fanów takiego rozwiązania.