Nowy album z zaginionymi kawałkami od Move D i Dmana

fot. XLR8R + Discogs
News Zapowiedzi

Weterani niemieckiej sceny klubowej David Moufang i Dirk Mantei łączą siły. Ich nowy wspólny album All You Can Tweak będzie zawierać kawałki nagrane w latach 1991-2021.

Move D i Dman – niemiecki tandem znowu razem

To bardzo aktywny rok dla Davida Moufanga, szerzej znanego pod aliasem Move D. Po tym jak na początku tego roku reaktywował oficynę Source, która miała dla niego bardzo osobiste znaczenie, niemiecki producent powraca teraz z nowym-starym materiałem, skompletowanym wraz ze swoim dobrym znajomym ze sceny, Dirkiem Manteiem, znanym jako Dman. Move D i Dman współpracowali wcześniej przy Homeworks 1 z 1994 roku, wydanego przez wytwórnię Dmana – Source Records, oraz przy utworze z 2019 roku – Init, który był częścią albumu Move DBuilding Bridges EP.

Move D & D-Man – Init [AUSLP010]

Zobacz także: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

Większość z kawałków z nadchodzącej płyty tandemu – All You Can Tweak – powstała w Blaues Zimmer, czyli studiu należącym do Dmana, które we wczesnych latach 90. stało się centrum południowoniemieckiej sceny. Kolejne utwory powstawały w ciągu ostatnich dziesięciu lat podczas okazjonalnych wspólnych sesji studyjnych. Album zawierający 7 utworów zostanie wydany pod egidą oficyny Smallville już 2 grudnia. Jak możemy usłyszeć w poniższej dziesięciominutowej zapowiedzi na SoundCloudzie, wydawnictwo to ma dość eksperymentalny charakter, który przypadnie do gustu miłośnikom Detroit techno.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Smallville LP 15 – Move D • Dman – All You Can Tweak

Zobacz także: Michał Wolski: „Muzyka staje się coraz bardziej anonimowa” [wywiad]Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →