Move D reaktywuje oficynę Source

XLR8R
News
Move D reaktywuje oficynę Source

David Moufang, znany również jako Move D, ponownie uruchamia Source Records, wytwórnię, którą prowadził razem z Jonasem Grossmannem.

Source Records – nowe rozdanie

Działający od 1992 do 2005 roku, uwielbiany katalog zawierał artystów takich jak Baby Ford, Higher Intelligence Agency, Analog Tara, Jan Jelinek, Roman Flügel, Lowtec i wiele wydawnictw pod różnymi pseudonimami od samego Davida Moufanga. Label Source zostanie reaktywowany w nadchodzących tygodniach z serią sześciu solowych wydawnictw Move D zatytułowanych Pandemix Live Jams. Pierwsze trzy wydawnictwa są spodziewane w najbliższym czasie.

W rozmowie z Resident Advisor artysta przyznał, że istotnym czynnikiem, który skłonił go do decyzji o reaktywacji wytwórnii była pandemia:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pandemia miała dobry efekt uboczny, jakim było spowolnienie świata w ogóle, aw szczególności życia podróżującego DJ-a. Tak więc, pomimo oczywistych wad, byłem bardzo szczęśliwy, że w końcu mogłem znowu spędzić trochę czasu w studiu! Od dłuższego czasu nosiłem się z myślą o ponownym uruchomieniu, ale dzięki okolicznościom w końcu udało mi się zebrać nowy materiał, co było niezbędnym warunkiem wstępnym, ponieważ nie chcę po prostu ponownie wydawać starych rzeczy – oznajmił Moufang

Sprawdź także: Munocast 009 :”Nie lubię klubowej napinki ani snobizmu” – Kacper Ponichtera

Source Records – osobista wytwórnia

Move D podkreśla, że ten projekt ma przede wszystkim charakter osobisty.

Ponowne uruchomienie z pewnością będzie oznaczać poważną zmianę paradygmatu dla Source Records, ponieważ nie mam zamiaru przywracać jej do dawnego statusu ciągłego poszukiwania nowej muzyki i nowych talentów. Bez mojego byłego partnera z wytwórni, Jonasa Grossmanna (również drugiej połowy Deep Space Network), nigdy nie byłoby tak samo — był odpowiedzialny za wszystko, co wizualne, takie jak okładki i teledyski, a także za naszą ogólną tożsamość korporacyjną. Teraz chcę tylko ujścia dla moich własnych rzeczy i oczywiście także dla współpracy. Myślę, że można to nazwać wytwórnią autorską. Coś bardzo osobistego – własnoręcznie wykonane grafiki i wizualizacje, małe limitowane edycje. Oczywiście w przyszłości będę też kontynuował współpracę z innymi wytwórniami, co oznacza, że ​​ogólnie zachowam Source dla bardziej niejasnych, improwizowanych i dziwacznych rzeczy. Najpierw będzie seria sześciu limitowanych 12-calowych, skupiających się na moich Pandemix Live Jams, jak można zobaczyć w moim Lockdown Logbook. Jest też nowy album kolaboracyjny, o którym tak naprawdę nie mogę jeszcze mówić szczegółowo – mam nadzieję, że ukaże się pod koniec tego roku. Nie trzeba dodawać, że wszyscy jesteśmy uzależnieni od aktualnej sytuacji, jeśli chodzi o rekordowe czasy realizacji – stwierdził Moufang

Artysta odniósł się także do obecnie obranego kierunku artystycznego wytwórni, porównując to z ostatnimi latami jego funkcjonowania.

Późniejsze lata Source [do 2005 – przyp. red.] zawierały wiele niezauważanych i celowo mniej komercyjnych i niezwiązanych z klubami wydawnictw. Chociaż nie zamierzam wydawać żadnych innych artystów, kierunek artystyczny późniejszego okresu starej wytwórni jest nadal zgodny z tym, co rozważałbym dzisiaj. Główna różnica polega na tym, że Source będzie wydawcą wyłącznie winylowym, więc nie będzie już albumów CD. Ale albumy z materiałem odsłuchowym na winylu – proszę bardzo.. Przynajmniej tak długo, jak mogę sobie na nie pozwolić – podsumował Moufang

Move D – The Circle (Pandemix Live Jams Vol. 3)

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →