Nils Frahm świętuje Światowy Dzień Pianina i wydaje płytę niespodziankę

Empty – tak nazywa się najnowszy album niemieckiego neoklasycznego wizjonera, Nilsa Frahma. Artysta opublikował krążek niespodziewanie, chcąc uczcić w ten sposób międzynarodowe święto instrumentu, na którym gra najczęściej, czyli pianina.

Nils Frahm zaskoczył fanów

W czasie trwania epidemii koronawirusa, wszystkie dobre wiadomości wypatrywane są z utęsknieniem. Dzisiaj mamy dla Was jedną z nich. Nils Frahm w związku celebracją Światowego Dnia Fortepianu, który przypada na 28 marca, zdecydował się wrzucić do sieci album niespodziankę. Nosi on tytuł Empty i zawiera osiem utworów zagranych – jakże by inaczej – na fortepianie.

Kompozycje miały pierwotnie stanowić ścieżką dźwiękową do krótkometrażowego filmu artystycznego, który niemiecki kompozytor nakręcił kilka lat temu wraz z przyjacielem o nazwisku Benoit Toulemonde. Pech chciał, że gdy projekt zbliżał się już do finału, Frahm doznał urazu kciuka i odłożył na bok pracę nad tworzoną wtedy muzyką. Aż do teraz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nils Frahm oddaje hołd swojemu ukochanemu instrumentowi

Oprócz wydania Empty, Nils Frahm został także  kuratorem playlisty Spotify przygotowanej w celu uczczenia przez serwis streamingowy Światowego Dnia Pianina.

Dlaczego świat potrzebuje Dnia Pianina? Z bardzo wielu powodów. Ale przede wszystkim dlatego, że nikomu nie zaszkodzi, aby przynajmniej raz do roku docenić ten piękny instrument i wszystko, co się z nim łączy. Dlatego oddajemy cześć i wypijmy za zdrowie wykonawców, kompozytorów, ludzi budujących fortepiany i strojących je oraz przede wszystkim za słuchaczy – napisał na swoim Facebook’u Nils Frahm

Nils Frahm – Wirtuoz fortepianu

Nils Frahm zgłębiał tajniki gry na fortepianie od wczesnego dzieciństwa. Poznawał dorobek klasycznych pianistów oraz muzykę współczesnych twórców. Dziś sam jest słynnym pianistą, a także znakomitym kompozytorem i producentem działającym we własnym studiu w słynnym Funkhaus Berlin. Z wielkim wyczuciem łączy muzykę klasyczną i elektroniczną.

Podczas koncertów czaruje słuchaczy pełnią emocji i wirtuozerią, która przysporzyła mu tysiące fanów. Nils Frahm zyskał światowy rozgłos dzięki niezwykłej osobowości, unikalnej technice gry, a także wysoce rozwiniętemu poczuciu kontroli i powściągliwości. Jest autorem ścieżek dźwiękowych do filmów – opublikował kilkanaście albumów. Frahm często gości w Polsce. Ostatni raz wystąpił w 2019 roku we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. Wszystkie bilety na wydarzenie zostały wyprzedane.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →