Nils Frahm zapowiada nową płytę, na której nie usłyszymy fortepianu

Fot. Materiały prasowe
News
Frahm bez fortepianu

Nils Frahm wyda pierwszy od czterech lat album. Promuje go singiel Right Right Right.

Nils Frahm dla zwierząt i ludzi

Uznany kompozytor Nils Frahm wydaje swój pierwszy od czterech lat materiał. Co najciekawsze, Music For Animals nie będzie zawierać partii fortepianu, czyli instrumentu, który definiuje twórczość niemieckiego muzyka. Na trwającym trzy godziny albumie znajdziemy dziesięć utworów klasycznych, współczesnych oraz ambientowych. Wydawnictwo ukaże się na jesieni, a dokładnie 23 września nakładem wytwórni Frahma, LEITER. Nagrany w jego berlińskim studiu krążek dokumentuje doświadczenie samotności artysty podczas pandemii. Wydawnictwo promuje już teraz singiel Right, Right, Right, który możecie przesłuchać poniżej.

Nils Frahm – Right Right Right 

Moją stałą inspiracją było coś tak hipnotyzującego jak oglądanie wielkiego wodospadu lub liści na drzewie podczas burzy. To dobrze, że mamy symfonie i muzykę, w której jest rozwój, ale wodospad nie potrzebuje aktu 1, 2, 3, a potem zakończenia, podobnie jak liście na drzewie podczas burzy. Niektórzy ludzie lubią patrzeć, jak liście szeleszczą, a gałęzie się poruszają. Ta płyta jest właśnie dla nich

– mówi Nils Frahm.

Piknik w studiu

Po raz pierwszy w karierze artysta współpracował ze swoją żoną, o czym pisze w informacji prasowej tak:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pewnego dnia przyniosła do studia piknik, otworzyliśmy butelkę wina, a potem pokazałem jej mój nowy instrument – szklaną harmonijkę. Kiedy spróbowała na niej zagrać, zabrzmiało to niesamowicie, więc nagrałem tę pierwszą interakcję.

Music For Animals to pierwszy nowy materiał Nilsa Frahma od czasu pamiętnej płyty All Melody z 2018 roku i pierwszy pełnowymiarowy album solowy nagrany dla jego wytwórni LEITER, którą założył w zeszłym roku ze swoim długoletnim menedżerem, Felixem Grimmem.

Nils Frahm, Music For Animals
Okładka albumu Music For Animals

Nils Frahm – Music For Animals – lista utworów

  1. THE DOG WITH 1000 FACES
  2. MUSSEL MEMORY
  3. SEAGULL SCENE
  4. SHEEP IN BLACK AND WHITE
  5. STEPPING STONE
  6. BRIEFLY
  7. RIGHT RIGHT RIGHT
  8. WORLD OF SQUARES
  9. LEMON DAY
  10. DO DREAM

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →