Nils Frahm zapowiada ambitny i fascynujący album

Fot. Prudence Upton
Nils Frahm bez pianina? Tak, jest to możliwe!

Nils Frahm wyda jesienią Music for Animals, swój pierwszy świeży materiał studyjny od czasu All Melody.

Nils Frahm bez pianina? Tak, jest to możliwe!

Album Music For Animals ukaże się 23 września. Zawierający 10 utworów i trwający ponad 3 godziny Music for Animals to „ambitny zestaw utworów, inny niż wszystko, co Frahm wydał do tej pory”.

Nils Frahm nagrywał album w latach 2020-2022 i jest on po części dokumentem pandemii i długich, samotnych godzin spędzonych w jego studiu w Berlinie. „Nic się nie działo” – wspomina Frahm – „a ja czułem, że to szczególny czas, który potrzebuje szczególnego rodzaju muzyki”. Co znamienne, na albumie nie ma fortepianu. Jest to również pierwsza płyta, nad którą Frahm pracował z żoną.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jak każdy, Nina musiała spędzać dużo więcej czasu sama w domu. Pewnego dnia przyniosła do studia piknik, otworzyliśmy butelkę wina, po czym pokazałem jej mój nowy instrument, szklaną harmonijkę. Kiedy spróbowała na niej zagrać, brzmiało to niesamowicie i nagrałem tę pierwszą interakcję. Potem przychodziła kilka razy w tygodniu, a ja za każdym razem przygotowywałem małą sekwencję do zagrania. Nie jest wykształcona muzycznie, ale grała z takim zaangażowaniem i troską. To bardzo pomocne, grać tylko te kilka nut, które naprawdę czujesz, a poza tym nie grać nic

– wspomina Frahm.

Music For Animals, Nils Frahm
Fot. Okładka Music For Animals Nilsa Frahma

Obserwowanie wodospadu

Rozwijając się w niespiesznym, medytacyjnym tempie w celebracji tonu, barwy i tekstury, Music for Animals oferuje „niezwykle wciągające doświadczenie”. Nils Frahm porównuje to do obserwowania wodospadu lub liści na burzy: „Jeśli chcesz to oglądać, to oglądaj”, mówi. „Jeśli nie, to nie musisz”.

Przeczytaj także: Brian Eno oraz Nils Frahm wrogo nastawieni do NFT

Music for Animals to pierwszy album Frahma z nową muzyką dla labelu LEITER, wytwórni, którą współtworzył ze swoim menedżerem, Felixem Grimmem. Wszystkie jego wcześniejsze prace wylądowały w londyńskiej Erased Tapes.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →