Nightmares On Wax z nowym labelem. Jakie gatunki będzie wydawać wytwórnia Brytyjczyka?

Fot. materiały prasowe
News
Nightmares On Wax z nowym labelem. Jakie gatunki będzie wydawać wytwórnia Brytyjczyka?

Nightmares On Wax uruchomił nową wytwórnię o nazwie HiyaSelf Recordings Unlimited. W najnowszej oficynie już teraz możemy usłyszeć krążek Earthling Louisa VI łączący muzykę jazz, hip-hop, afrobeat, R&B i soul. Sprawdź szczegóły!

Nightmares On Wax. Premierowa płyta w nowym labelu

Pierwszym wydawnictwem wytwórni będzie album multiinstrumentalisty Louisa VI zatytułowany Earthling. Pochodzący z północnego Londynu artysta w wyjątkowy sposób eksploruje jazz, hip-hop, afrobeat, R&B, soul, muzykę elektroniczną i funk. Na płycie pojawia się również wielu z jego przyjaciół i współpracowników. Wśród zaproszonych artystów znalazły się takie postaci jak Lex Amor, Oscar Jerome, Moses Boyd, Bluestaeb czy Alex Cosmo Blake.

Nightmares On Wax
Louis VI / fot. earth-agency.com

Louis VI to alternatywny raper i producent, znany z zamiłowania do natury i mocnego głosu na temat sytuacji klimatycznej. Jego portfolio składa się z wyjątkowej, różnorodnej i ekscytującej muzyki, która odzwierciedla i odkrywa wszystkie eksperymentalne zawiłości jazzu i hip-hopu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Brytyjczyk to także nagradzany kompozytor filmowy, aktywista klimatyczny i prezenter filmów dokumentalnych o tematyce ekologicznej, która obok muzyki jest mu najbliższa. Sam sobie określa jako największego maniaka przyrody w Londynie.

Czytaj także: Ricardo Villalobos remiksuje Nightmares On Wax dla WARP Records

Przesłanie krążka Earthling opiera się na przemówieniu wygłoszonym przez Louisa VI na szczycie COP26 w Glasgow w 2021 roku oraz jego filmie dokumentalnym Nature Ain’t A Luxury. Za każdy utwór zmasterowany na albumie zasadzono drzewo we współpracy z organizacją Plant For The Planet, a sama płyta zostanie wytłoczona bez konsekwencji dla środowiska naturalnego.

Poniżej możecie obejrzeć teledysk do inspirowanego afrobeatem utworu głównego – Yonn Manman Laté. W roli głównej występuje Moses Boyd z nagraniem oferującym abstrakcyjne wyrażenie przesłania z albumu Louisa VI.

Tancerka Earthling reprezentuje naszego ducha. Ducha nieskażonego kolonializmem i niewolnictwem, wolnego, energicznego, potężnego, żywego i suwerennego, wciąż połączonego z naturą i życiem tej planety

– mówi o płycie Louis VI.

LOUIS VI – YONN MANMAN LATÉ FT. MOSES BOYD (OFFICIAL VIDEO)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →