Najmocniejszy program klubowy w historii? Ostatni sezon Printworks urywa głowę

Fot. via change.org
News
Printworks

Londyński Printworks ogłosił właśnie swój program na ostatnie miesiące działalności słynnego klubu. Od lutego do początku maja odbędzie się blisko 40 imprez z line-upem, który dosłownie zwala z nóg. Sprawdź, kogo usłyszymy.

Printworks. The Last Dance

Londyński klub znany wszystkim miłośnikom muzyki elektronicznej wkrótce zakończy swoją działalnośćW 2016 roku władze City Of London wydały zezwolenie, aby w olbrzymim industrialnym obiekcie, mogącym pomieścić nawet 5 tysięcy osób, powstał klub techno i house, zachowujący piękno starej drukarni, która niegdyś się tam mieściła.

Najmocniejszy program klubowy w historii? Ostatni sezon Printworks urywa głowę
Printworks / fot. via datatransmission.co

Klub z południowego Londynu potwierdził, że zamknie się zgodnie z planem w 2023 roku. Taki stan rzeczy wynika z długo planowanej przebudowy, zakładającej pierwotnie zastąpienie obecnej drukarni nowo powstałymi biurowcami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W tym momencie potwierdzamy, że obiekt zostanie zamknięty w nowym roku. Absencja zaplanowana jest na kilka lat – tyle wynosić będzie okres modernizacji. Jako zespół zobowiązujemy się do zachowania istoty kultowego Press Halls. Szanujemy ducha miejsca, które wszyscy pokochaliśmy. Wraz z British Land ciężko pracujemy nad projektami, mającymi na celu podnosić jakość naszego terytorium. W międzyczasie zamierzamy zakończyć rozdział Printworks w jego obecnym kształcie. Zrobimy, co możemy, aby najbliższe imprezy były hołdem dla spuścizny ostatnich pięciu lat. 

– właścieiele klubu

Line-up godny rozstania

We wrześniu tego roku otrzymaliśmy komunikat, że klub zamknie się na kilka lat z powodu planowanej rozbudowy w Surrey Quays, jednej z dzielnic Londynu. Printworks mogący pomieścić 6 tysięcy osób potwierdził, że pozostanie otwarty, organizując ostatnią serię ponad 40 wydarzeń z początkiem przyszłego roku.

Najmocniejszy program klubowy w historii? Ostatni sezon Printworks urywa głowę
Printworks / fot. by Jake Davis

Program wiosna/lato 2023 rozpocznie się 3 lutego występem Deadmau5 i Kaskade. Dzień później odbędzie się queerowy festiwal muzyki elektronicznej Body Movements, którego stery przejmą kultowe ekipy jak Adonis, Big Dyke Energy, Chapter 10, Gigi czy Herrensauna XXL. W ciągu czterech miesięcy w Printworks pojawią się słynne cykle, będące integralną częścią klubu – ANTS, Let It Roll, KNTXT Charlotte de Witte, FUSE, Drumcode czy Hospitality.

Czytaj także: Charlotte de Witte – welcome back. Belgijka z kolejnym występem w Polsce

„Ostateczny” closing Printworks odbędzie się między 28 kwietnia a 1 maja – skład nadal owiany jest tajemnicą. Bilety w przedsprzedaży na ostatni sezon Printworks trafią do sprzedaży 30 listopada o godz. 11.00. Ich zakupy będzie można dokonywać za pośrednictwem oficjalnej strony klubu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →