Matush, Sonic Trip, Matt Kowalsky oraz Karol XVII & MB Valence na wspólnej EP-ce

News
"4 Ravers" - reprezentanci polskiego Old-Schoolu na wspólnej EP-ce

Groove Tom Records - label należący do Matusha z kolejnym ciekawym release’em: cyfrowo ukazała się właśnie 4 Ravers EP. Premiera winyla za około trzy tygodnie.

Czterech raverów

Dlaczego 4 Ravers to wyjątkowe wydawnictwo? Dlatego, że na płycie zebrane są cztery utwory od czterech wykonawców polskiej Starej Szkoły. Mamy tu bowiem tracki od Matusha, chłopaków z Sonic Trip, Matta Kowalsky’ego oraz Karola XVII & MB Valence.

Wspomniani artyści tworzyli podwaliny sceny klubowej w Polsce jako producenci i DJ-e i dziś powracają z najnowszym materiałem na wspólnej płycie. Jak podkreśla Matush:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ta EP-ka jest efektem ewolucji muzycznej trwającej ponad 30 lat. Pokazuje ona nasze doświadczenie zdobyte na scenie klubowej lat 90-tych w połączeniu z naszą dojrzałością artystyczną zdobytą przez lata kariery

Pomysł na płytę powstał około roku temu, gdy zamknięte były kluby i wielu producentów skupiało się na nagrywaniu nowego materiału. Tytuł jest oczywiście grą słów gdyż 4 – for, czyli Czterech Raverów lub Dla Raverów – przypominał nam w wywiadzie ExWookie z Sonic Trip.

Matush – Need You

Matush wspomina, że „jeśli urodziłeś się w latach 70-tych, dorastałeś w 80-tych, to czas przypadający na lata 90-te był najważniejszym dla twego rozwoju artystycznego”. Wtedy to kształtował się gust muzyczny, bo scena taneczna aż kipiała od nowości, tworzących się gatunków. Wtedy odbywały się najlepsze imprezy, wielu określa lata 90-te jako Złotą Erę w rozwoju clubbingu. I zapewne ma rację. W Need You Matusha możemy usłyszeć dźwięki i aranżacje inspirowane tamtymi czasami – hipnotyczne, zapętlone sample, syntezatorowe akordy, głęboki bas i długi breakdown. Lubicie wydane niedawno remiksy Latino Laif na rok 2021? Ten numer też Wam się spodoba.

Matt Kowalsky – What What

Matt Kowalsky aka HQ Koval (pod tym aliasem Matt nagrywał drum’n’bass) to DJ, producent,  remikser i inżynier dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Akademii Muzycznej w Katowicach. Nagrał kilka solowych albumów, gdzie zgrabnie łączył garage z house’em i muzyką pop. Reprezentant garage’owej sceny Krakowa, obecnie mieszkający na warszawskiej Saskiej Kępie, nominowany do nagrody Fryderyk. Dość długo czekaliśmy na nowe klubowe produkcje od Matta – dlatego bardzo cieszy What What z typowym „90’s flava” i elementami speed-garage’u.

Karol XVII & MB Valence – Organic

Karol Samocki i Marek Bigajski to uznane postaci na naszej i światowej scenie deep-house’u. Na płytę w Groove Tom Records przygotowali numer Organic.

Lata 90-te w wielu z nas wyzwalały skrajne emocje. Oczywiście, były one w większości subiektywne i zależne od pory dnia czy nastroju bądź zbyt mocno świecącego słońca… Jedni z nas chcieli doświadczać nowych technologii, jeszcze innych irytował fakt, że rozmaite automaty perkusyjne były zastępowane przez Rolanda 909. Niektórzy do dziś nienawidzą brzmienia kicka z 909-tki, bo jest za twardy, za sztywny, za chropowaty.

Rozszerzony, niemal siedmiominutowy deepowy numer Karola XVII & MB Valence brzmi bardzo organicznie, surowo, ale jednocześnie ciepło, rozwijając się w muzyczny pejzaż, który popłynie miękko zarówno na plaży jak i na klubowej imprezie.

Sonic Trip – Infected

Ekipy Sonic Trip nie trzeba nikomu przedstawiać! Czarodzieje gramofonów i muzycznych maszyn bitowych produkujących drum’n’bass od lat trzęsą parkietami Łodzi i całej Polski kochającej breakbeaty. Tytuł singla nawiązuje do „rave’owego wirusa”, jakim zostali zainfekowani w latach 90-tych i z którego nie zamierzają się leczyć. Rave’owa gorączka trwa bowiem w najlepsze! Na singlu udziela się raper Frenchy, który dodaje smaku tej produkcji, kierując ją w rejony bardziej brytyjskie.

EP-ka 4 Ravers już dostępna cyfrowo –  w ciągu 2-3 tygodni w sklepach wyląduje wersja winylowa.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →