Nad Wartą ruszy letnia szkoła produkcji muzyki

Lifestyle

W okresie letnim okolice Warty w Poznaniu będą nie tylko miejscem do relaksu, ale też do kreatywnego spędzania czasu. Ruszy m.in. pilotażowy projekt szkoły produkcji muzyki, prowadzony przez Kubę Sojkę.

Nadwarciańskie tereny z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych poznaniaków. W okresie letnim są doskonałym miejscem do relaksu i spotkań ze znajomymi, coraz bogatsza staje się też tamtejsza oferta kulturalna, głównie dzięki zlokalizowanym w pobliżu Warty miejscówkom. W nadchodzącym sezonie kultury i okazji do kreatywnego spędzania czasu nad rzeką będzie jeszcze więcej.
Brzeg Wschodni
Z inicjatywy Brzegu Wschodniego, który 13 maja rozpocznie swój drugi sezon nad Wartą, powstał projekt „Lato nad rzeką„, będący cyklem bezpłatnych warsztatów i wydarzeń kulturalnych skupionych wokół tworzenia muzyki, grafiki i fotografii. Nas najbardziej zainteresował pilotażowy projekt szkoły produkcji muzyki, organizowany przy współpracy z wrocławską Szkołą Produkcji Muzyki i firmą Ableton. Zajęcia poprowadzi ekspert w tej dziedzinie – Kuba Sojka. Młodych twórców inspirować będą spotkania i panele dyskusyjne z doświadczonymi artystami.
Na terenie Brzegu Wschodniego, mieszczącego się przy ul. Wioślarskiej 74 (przy Moście Królowej Jadwigii) w Poznaniu, staną dwie pracownie – muzyczna i graficzna, kompleksowo wyposażone w wygodne miejsca do pracy twórczej, niezbędny sprzęt i oprogramowanie. Do dyspozycji uczestników będzie też strefa relaksu z letnim barem, leżakami i piaskownicą dla najmłodszych.
Projekt „Lato w mieście” jest realizowany w ramach programu Centrum Warte Poznania. Ruszy w lipcu i potrwa do końca sierpnia, udział w zajęciach będzie całkowicie bezpłatny. Szczegółowy harmonogram  warsztatów poznamy wkrótce.

Źródło: materiały prasowe
Więcej informacji:
facebook.com/brzegwschodni


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →