Kolejna szokująca strata. Zmarł pionier rave i garage, współtwórca Top Buzz

via facebook.com/djjasonkaye
News
Jason Kaye

Tragiczne wieści dotarły do nas z Wielkiej Brytanii. Jason Kaye, kluczowy członek sceny UK Garage oraz pionierski producent rave i DJ kojarzony z projektem Top Buzz zmarł w wieku 54 lat.

Zmarła legenda Top Buzz

Nikt z nas nie jest gotowy na przedwczesną śmierć swoich idoli. Taką postacią z pewnością dla wielu był Jason Kaye, który odszedł od nas 11 marca w wieku 54 lat. Wiadomość zszokowała przyjaciół, rodzinę i wszystkich fanów nurtu kojarzonego z UK Garage. Na ten moment nie ma oficjalnych informacji dotyczących okoliczności związanych z dokładną przyczyną śmierci Jasona Kaye. Jason był wizjonerską postacią muzyki tanecznej. Wywarł wpływ na nas wszystkich dzięki wielu muzycznym spektrum, w które zaszczepiał swoją pasję, wiedzę i talent. Hołd dla Kaye wyrazili w ostatnich godzinach najwięksi na scenie – Sticky, Donaeo, Miss Dynamite, Kele Le Roc, Tubby T czy Stush.

Ciężko pozbierać myśli po kolejnej, bolesnej stracie jednego z naszych przyjaciół. Jason Kaye miał ogromny wpływ na muzykę taneczną, przenosząc scenę rave na zupełnie inny poziom. Ten gość był jednym z najważniejszych nazwisk na światowej scenie UK Garage, pomagając w karierze wielu utalentowanym producentom. Planowaliśmy w ostatnim czasie kolejne wydawnictwa i książkę o naszym ukochanym gatunku. Nie mam słów aby wyrazić ogarniający mnie smutek

– założyciel Surburban Base
Top Buzz
via facebook.com/djjasonkaye

Na początku lat 90. XX wieku Jason Kaye wraz z innymi mieszkańcami północnego Londynu – MC Patrick Jarett i DJ-em Mikee B założyli niezwykle wypływowy projekt Top Buzz. Byli jednymi z pierwszych, którzy spopularyzowali mroczniejszy sound Jungle, wyłaniający się z brzmień hardcore rave z 1991 roku. Obok niezapomnianych produkcji sławę przyniosły im legendarne noce na imprezach Amnesia House, Fantazia, Universe, Dreamscape i Obsession.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Historia UK Garage w filmie dokumentalnym

W 1992 roku na Basement Records ukazała się ich pionierska EP-ka Livin’ in Darkness. Ta płyta świetnie oddaje klimat tamtych czasów, do dzisiaj będąc kultową pozycją w niezwykle szanowanej oficynie. Jason był również założycielem innej wytwórni Social Circles, powszechnie uważanej za jedną z najlepszych podziemnych wytwórni płytowych w Wielkiej Brytanii.

Jason Kaye | Garage NationPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →