Klub 999 przedstawia album w pełni finansujący artystów w czasach pandemii

Artykuł
999

Warszawski klub 999 zaprezentował kompilację C:\999\VA\001. Jest  to pierwsze wydanie stołecznego kolektywu i tym samym jego debiut jako wytwórnia.

V.A. powstał przy współpracy czołowych polskich artystów, platformy podcastu Lost in Ether oraz muzyków z zagranicy, aby podkreślić obecną sytuację producentów muzycznych w czasach pandemii. Całość zebranych środków ze sprzedaży albumu zostanie przekazana artystom biorącym udział w przedsięwzięciu.

Polscy artyści przodują  na albumie

Wśród innych artystów aniżeli rezydenci Dziewiątek tj. T A K A, Kuba Sojka, Violent, swoje numery zaprezentowali wiodących polscy weterani jak: Błażej Malinowski, Michał Jabłoński czy Michał Wolski. Na składance nie zabrakło artystów z zagranicy. Oprócz produkcyjnych wyjadaczy jak Makornik i Keikari, album swoją obecnością zaszczycili również Tapefeed, Flaminia i End Train, czyli artyści znani z brytyjskich imprez Village Underground lub Superstition. Cały album C:\999\VA\001 liczy 22 utwory.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Błażej Malinowski – Second Half

Michał Wolski:

999 to klub, w którym wielokrotnie występowałem. Ahh… tęsknię za tą atmosferą. Chciałbym podzielić się z Wami kompilacją VA wykonaną przez klub 999, w której możecie posłuchać mojego utworu Herb wśród innych dzieł stworzonych przez wspaniałych muzyków. Mam nadzieję, że wszystkie utwory będą dla Ciebie interesujące! Ciesz się muzyką i bądź bezpieczny!

Kuba Sojka:

Bardzo się cieszę że mam swój wkład w nadchodzącej pierwszej kompilacji klubu 999, gdzie udzieliłem się nie tylko jako jeden z producentów z własnym solowym projektem ale też mogłem nadać ostateczny szlif utworom pozostałych artystów!

Pełna lista artystów

V.A. jest podzielony na cztery części stylistyczne i każda koncentruje się na innej interpretacji techno. Kompletny zestaw kompilacji składa się z następujących artystów: Based on Lies, Blazej Malinowski, Concept Of Thrill, Conrad Van Orton, D-Knox, Dren, End Train, Flaminia, Hatelove, Keikari, Kuba Sojka, Makornik, Michal Jablonski, Michał Wolski, Northern Rituals, OTHK, Post Scriptum, Slope Unit, T A K A, Tapefeed, Vertical Spectrum, Violent i We Call It Voight-Kampff.

999:

Bardzo zależało nam, żeby to nie była losowa zbieranina tracków. Często przy okazji różnych pomocowych akcji – mimo szczytnego celu – wartość muzyczna schodzi na drugi plan. Jakby nie patrzeć przy działalności wydawniczej to trochę bez sensu. Sam proces zbierania tracków i ich wybierania był nieco dłuższy niż pierwotnie zakładaliśmy (bo sam pomysł na VA zaczął nabierać kształtów już 2 miesiące temu) i spowodował już wśród zespołu 999 sporo napięć, bo co do gustów muzycznych sporo się różnimy. Mamy nadzieję, że efekt to wynagradza. Muszę przyznać, że działalność wydawnicza to wcale nie taka prosta sprawa jakby się mogło wydawać, ale to bardzo cenne doświadczenie. Oczywiście szykujemy jeszcze sporo atrakcji związanymi z tą składanką, jak release party oraz merch, także stay tuned!

Kupując album wspierasz artystów!

C:\999\VA\001 jest dostępny na stronie bandcamp 999 i kosztuje 10 euro. Stołeczny klub komentuje na koniec:

Zwykle staramy się unikać przypisywania wzniosłych motywów temu, co robimy, ale tym razem jest zupełnie inaczej. Dużo się mówi o aktualnej sytuacji klubów, festiwali, ale wśród wielu tematów u nas w Polsce sprawa artystów jest pomijana. V.A. ma zamiar przypomnieć, że ​​muzyka, do której każdy z nas tańczył w każdy weekend, nie pochodzi znikąd. Chcemy podkreślić temat wspierania artystów w czasach, gdy wszystkie kluby są zamknięte a kupowanie ich muzyki jest jednym z najłatwiejszych i radośniejszych sposobów. 10 euro to cena zwykłej opłaty za wstęp do klubu, którą kilka tygodni temu wydawaliśmy co tydzień. Mając to na uwadze, gorąco zachęcamy do wykorzystania tych funduszy na wsparcie artystów.

Wszystkie dochody z V.A. będą dystrybuowane do zaangażowanych w projekt artystów.999

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →