Jimmy Asquith, DJ i szef Lobster Theremin, z zarzutami napaści seksualnej

fot. via Resident Advisor
News

Pochodząca z Glasgow DJ-ka Inez podzieliła się niedawno relacją o napaści seksualnej dokonanej przez Jimmy'ego Asquitha. Założyciel szanowanej wytwórni Lobster Theremin wydał właśnie oświadczenie, w którym odpiera oskarżenia szkockiej artystki o uwodzenie i napaść na tle seksualnym.

Jimmy Asquith na świeczniku

Inez aka Shona, pracująca niegdyś dla Lobster Theremin DJ-ka, udostępniła w swoich relacjach na Instagramie i Twitterze oskarżenia w stosunku do swojego byłego pracodawcy, założyciela renomowanego labelu – Jimmy’ego Asquitha. Stwierdziła, iż incydent miał miejsce po kolacji z Asquithem, krótko po tym, jak za jego namową przeprowadziła się do Londynu. Inez deklaruje wyjątkowo niestosowne zachowanie wobec niej oraz wymuszenie powrotu razem z oskarżonym do jego mieszkania, pomimo wielokrotnych odmów z jej strony.

Natychmiast po tym jak dotarliśmy do jego mieszkania, zostałam zaatakowana. Asquith zmuszał mnie do wykonywania aktów seksualnych, podczas gdy on dotykał swojego ciała. Nie godziłam się na żadne jego nakazy, kompletnie nie wiedziałam, jak zareagować, poza tym, że zmroziło mnie ze strachu. Przez kolejne tygodnie kontynuował swoje podłe zachowania, manipulując i atakując mnie prywatnymi wiadomościami

– napisała Inez.

Inez i Asquith poznali się rok temu, pojawiając się wspólnie w line-upie jednej z klubowych imprez. Inez, jako powód swoich przenosin do stolicy Wielkiej Brytanii, wskazuje intensywne namowy ze strony Asquitha, którego zdaniem przeprowadzka do Londynu miałaby pomóc jej w muzycznej karierze. „Miałam do niego dużo zaufania. Jest ode mnie ponad dekadę starszy i ma ogromne doświadczenie w branży” – dodała. Obecnie artystka zmaga się ze sporymi problemami, mówiąc, że nie jest tą samą osobą, którą była przed incydentem. Wskazuje na trudności z kontynuowaniem pracy w branży muzyki tanecznej z powodu panicznego lęku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Brytyjskie festiwale chcą walczyć z przemocą na tle seksualnym

Odnosząc się do rzekomego incydentu napaści seksualnej, Asquith napisał, że on i Inez, „odurzywszy się najpierw alkoholem”, przeszli do „łagodnego flirtu i okazjonalnego, przyjaznego kontaktu”. Oznajmił, iż po powrocie z Inez do domu „sprawdził, co z jego kotem, a potem udał się do łóżka i nic poza tym więcej się nie wydarzyło”.

Jimmy Asquith założył w 2013 roku Lobster Theremin, prominentną wytwórnię muzyki elektronicznej, a rok później – powiązaną z nią usługę dystrybucyjną, Lobster Distribution. Marka zrodziła również liczne sublabele, w tym Higher Power, 1Ø PILLS MATE, Breaks 'N’ Pieces i Cheeky Music Group. Inez jest współzałożycielką power pot, niedawno uruchomionego labelu i kreatywnego kolektywu dla artystów LGBTQIA+ na scenie hard dance music.

fot. Instagram DJ Inez / @inez.gla
fot. Instagram DJ Inez / @inez.gla

Odkąd Inez udostępniła swój wpis w sieci, wielu artystów związanych z Lobster Theremin zdystansowało się od wytwórni i Asquitha. Z labelu do czasu wyjaśnienia sprawy odeszli Coco Bryce, Denham Audio, Carlton Doom, Pépe, Boxia, Mr. Mitch, DJ Seinfeld i Black Girl/White Girl. Najbliższa zaplanowana impreza z udziałem Jimmy’ego Asquitha w Bristolu została odwołana.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →