Jean-Michel Jarre wydaje najnowszy album. Świat elektroniki z kolejnym skarbem

fot. via FKP Scorpio
News
Jean Michel Jarre

Legenda światowej elektroniki, Jean-Michel Jarre, powraca z 22 już studyjnym albumem zatytułowanym OXYMORE. Krążek wydany w Sony Music Entertainment ma być najbardziej ambitnym i technologicznie zaawansowanym dziełem w dyskografii nowatorskiego, francuskiego muzyka.

Jean-Michel Jarre. Rewolucjonista muzyki elektronicznej

Jean-Michel Jarre, ojciec chrzestny muzyki elektronicznej, kolejny raz przenosi dźwięk i muzykę na wyższy poziom. Jego dwudziesty drugi album studyjny OXYMORE został pomyślany jako immersyjna praca w wielokanałowej, binauralnej wersji 3D. Jest to pierwsze komercyjne wydanie takiego formatu. Wraz z premierą eksperymentalnego i psychodelicznego albumu Jean-Michelle Jarre zaprasza do OXYVILLEswojego świata VR.

Jean-Michel Jarre wydaje najnowszy album. Świat elektroniki z kolejnym skarbem
Jean-Michel Jarre / fot. François Rousseau 

Czytaj także: Jean-Michel Jarre i Martin Gore we wspólnym numerze

OXYMORE jest hołdem dla francuskiego kompozytora Pierre’a Henry’ego, z którym Jarre zamierzał współpracować przy nominowanym do nagrody Grammy albumie Electronica. Henry był kultową postacią w muzyce elektronicznej i klasycznej oraz jednym z mentorów Jarre’a w Groupe de Recherche Musical (GRM).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po jego śmierci w 2017 roku wdowa po Henrym dostarczyła Jarre’owi trochę materiału, który miał być wykorzystany w ich współpracy. Nowy album to muzyczna podróż w tę i z powrotem między dźwiękami analogowymi a cyfrowymi.

Dzisiejsza technologia pozwala nam na badanie kompozycji w dźwięku przestrzennym. To z kolei otwiera przed artystami zupełnie nowe doświadczenia w procesie twórczym. Muzyka będzie łatwiejsza do doświadczenia przez każdego, kto posiada zwykłe słuchawki lub nowe generacje systemów dźwiękowych, oferując bardziej fizyczny i naturalny sposób słuchania dźwięku i muzyki w pełnej immersji.

Jean-Michel Jarre nie tylko wyprodukował, ale także skomponował i nagrał oraz zmiksował dźwięk w zakresie 360 stopni. Prace miały miejsce w studiu Innovation Radio France. Pierwszy utwór z płyty wydany na początku tego roku to kooperacja Jarre’a z Martinem Gore z Depeche Mode, gdzie wspólnie stworzyli porywający Brutalism Take 2. OXYMORE wydano w Dolby Atmos na Amazon i Apple Music oraz w Binaural na Spotify.

Jean-Michel Jarre • OXYMORE • Full AlbumPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →