Fani będą zachwyceni. Jean-Michel Jarre wraca z wydaniem legendarnego albumu live

fot. via thetimes.co.uk
News
Jean Michel Jarre

Ten rok zdecydowanie należy do Jean-Michel Jarre'a. Po wydanym niedawno 22 albumie studyjnym Oxymore francuski rewolucjonista muzyki elektronicznej przychodzi z kolejnym wydawnictwem. Tym razem wziął na warsztat zremasterowanie legendarnej płyty koncertowej The Concerts In China. Sprawdź szczegóły.

Jean-Michel Jarre. Zakochany w chińskiej kulturze

Końcówka 2023 roku to czas Jean Michel Jarre’a. Ku uciesze fanów ikona elektroniki powróciła w październiku z kolejnym studyjnym albumem zatytułowanym OXYMORE. Krążek wydany w Sony Music Entertainment jest jednym z najbardziej ambitnych i technologicznie zaawansowanym dzieł w dyskografii nowatorskiego, francuskiego muzyka. Artysta właśnie powiadomił o swoich kolejnych aktywnościach. Z okazji 40-lecia usłyszymy zremasterowaną wersję The Concerts In China.

Fani będą zachwyceni. Jean-Michel Jarre wraca z wydaniem legendarnego albumu live
fot. materiały prasowe

Mija 40 lat, od kiedy Jean Michel Jarre pojawił się w Chinach na pamiętnej trasie koncertowej. W 1981 roku Jarre został zaproszony przez rząd chiński do wykonania pięciu koncertów w tym bardzo zamkniętym wówczas kraju. Pięć koncertów na krytych stadionach odbyło się odpowiednio w Pekinie oraz Stadionie Ludowym w Szanghaju. Francuski muzyk skomponował specjalnie na tę okazję aż siedem nowych utworów, które stylistycznie przechodziły od electro przez ambient do chińskiej muzyki tradycyjnej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fani będą zachwyceni. Jean-Michel Jarre wraca z wydaniem legendarnego albumu live
fot. materiały prasowe

Czytaj także: Jean-Michel Jarre wydaje najnowszy album. Świat elektroniki z kolejnym skarbem

Występy Jean-Michel Jarre’a były ogromnym przedsięwzięciem, nie tylko ze względu na różnice kulturowe związane z oficjalną tradycją koncertową w Chinach. Należy zaznaczyć, iż publiczność na pierwszym evencie składała się wyłącznie z personelu wojskowego. Nie spodobało się to francuzowi, który postanowił rozdawać bilety mieszkańcom na ulicy, umożliwiając im udział w swoich koncertach. Oficjalne liczby mówią o 500 milionów Chińczyków słuchających występu Jarre’a w radiu. Należy zaznaczyć, iż Jean był pierwszym oficjalnie zaproszonym zachodnim muzykiem po śmierci Mao Zedonga.

The Concerts in China pozostaje prawdopodobnie najbardziej surrealistycznym i poetyckim ze wszystkich moich doświadczeń. Zaszczyt zaproszenia mnie jako pierwszego zachodniego muzyka był dla mnie czymś wyjątkowym. Czułem się wtedy jak na innej planecie. Z pasji do tamtejszej kultury wracam do Chin regularnie, koncertując m.in. w Zakazanym Mieście i na Placu Tianamen. Napawa mnie zachwyt, że album The Concerts in China został zremasterowany. Jestem z niego niesamowicie dumny, zaś sam krążek pozostaje świadectwem mojego ciągłego przywiązania do Chin.

Jean Michel Jarre • The Concerts in China [1982/2022]Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →