Futuryzm i nostalgia Yanamaste na EP-ce „Bipolar Mood” z remiksem od VSK

Fot. Nia Gvatua

Pseudonim artystyczny Yanamaste w muzycznym techno światku z tygodnia na tydzień nabiera na coraz większym znaczeniu. Gruzin raz na jakiś czas przypomina o swoim istnieniu i bynajmniej nie jest to krótkotrwała obecność. Nasz dobry znajomy tym razem daje o sobie znać za sprawą swojej najnowszej EP-ki zatytułowanej Bipolar Mood. I wiecie co? Gdzieś to już słyszałem.

Jednak spokojnie. Nie chodzi tu o żaden plagiat, czy zbyt mocną inspirację. Irakli Danelia odpowiedzialny jest za drugie wydawnictwo berlińskiej wytwórni lyree, które – powtórzę raz jeszcze – gdzieś już słyszałem. Pierwsze 5 sekund tytułowego Bipolar Mood (9:20 w wideo poniżej) momentalnie przywołało na myśl zeszłoroczny live act w wykonaniu Gruzina w rodzimym KHIDI. Czas pokazał, że zagrany wówczas set, okazał się biblioteką aż trzech utworów goszczących na najnowszej płycie Yanamaste:

Lubię komponować muzykę z czystym punchowym bębnem 909kick, z losowo pompowanymi surowymi dźwiękami z sekwencjami LFO i hypno. Do tego tłusty bassliness & ostry groove.

Yanamaste – Live Set | KHIDI Club,Tbilisi

Yanamaste. Modularny książę futuryzmu

Samouk i indywidualista. Jak sam przyznał, czasami jest zbyt mało pewny siebie. Muzyka jaką tworzy, zdaje się mówić zupełnie co innego. Yanamaste zgrabnie łączy czysty punchowy bęben 909kick, losowo pompowane surowe dźwięki sekwencjami LFO i hypno. Dopełniający wszystkiego tłusty bassliness i ostry groove dają jedyny w swoim rodzaju efekt:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sam tworzę wszystko od podstaw. Każdy dźwięk jest unikalny. Jest mój. Żaden dźwięk nigdy nie brzmi tak samo i nikt nie może go powtórzyć. To jest coś mojego, dlatego uwielbiam pracować z syntezatorami modularnymi. Zbudowałem swój system w Berlinie, sprawdziłem wiele modułów i spędziłem wiele czasu w sklepach muzycznych takich jak Shneidersladen i wielu innych.

Yanamaste – Bipolar Mood (inc. VSK remix)

Bipolar Mood to – jak możemy przeczytać – „eklektyzm, umysł, ciało i najsurowszy dotyk zbyt mocno uderzają w psychikę słuchacza poprzez ewoluujące retro-futurystyczne wibracje i głęboko senne nostalgiczne melodie, które przecinają się z topiącymi mózg syntezatorami i cyberpunkowymi tonami”. Dopełnienie EP-ki wspaniałym remiksem powierzono VSK charakteryzującego się typowym dla niego potężnym, konceptualnym i w pełni mrocznym techno. Premierę krążka zaplanowano na 13 listopada.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →