Unikatowe fotografie z Paradise Garage i Studio 54 wystawione na aukcję, by wesprzeć LGBTQ+

Fot. Tim Boxer
News
Fotografie z Paradise Garage wystawione na aukcję, by wesprzeć LGBTQ

Zdigitalizowane prace można kupić na platformie SuperRare Labs. Dokumentują one życie nocne Paradise Garage i Studio 54 w złotej erze disco, czyli między 1977 a 1981 rokiem. Uwiecznieni na nich zostali m.in. słynny producent i wokalista Sylvester oraz pionier brzmienia High Energy Patrick Cowley.

Pamiątki z okresu świetności Paradise Garage i Studio 54

Studio 54

Fot. Waring Abbott

Paradise Garage, w którym grał legendarny DJ Larry Levan, było miejscem nadającym prym życiu klubowemu w Nowym Jorku. Nie tylko pełniło rolę obiektu ważnego dla muzyki house, ale też stanowiło safe space dla społeczności LGBTQ+. Paradise Garage czasami określano jako mekkę post-disco.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W Studio 54 z kolei długo królowało czyste disco. Był to też ulubiony klub wszelkiej maści celebrytów. Plotka głosi, że sami The Rolling Stones musieli zapłacić, żeby dostać się do tej świątyni hedonizmu. W chwili obecnej unikatowe fotografie z tamtego okresu zostały wystawione na sprzedaż w formie tokenów. Zysk z aukcji zostanie przekazany na cele charytatywne (konkretnie by wesprzeć Marsha P. Johnson Institute).

Studio 53

Fot. Tom Gates

Bohaterka Stonewall

Marsha P. Johnson była afroamerykańską aktywistką LGBT oraz artystką drag. Była też osobą transseksualną. Jej działalność ogromnie przyczyniła się do rozwoju i emancypacji nowojorskich mniejszości seksualnych. Warto przypomnieć, że w momencie jej aktywności, homoseksualizm wciąż był diagnozowany jako choroba psychiczna.

W tej chwili instytut jej imienia wspiera czarnoskóre, transseksualne osoby, które zajmują się różnymi formami sztuki. Prowadzi kampanie przeciwko transfobii, prześladowaniu, a w skrajnych przypadkach wręcz morderstwom dokonywanym po dziś dzień na przedstawicielach i przedstawicielkach tych mniejszości.

Moje prace pod koniec lat 70. dokumentują nowojorską kulturę klubową rozwijającej się społeczności LGBTQ, a także Ruch Kobiet i Ruch Praw Obywatelskich, kiedy dojrzewały, wzmacniały się i wspólnie bawiły na parkiecie

— fotograf Bill Bernstein

Marsha P. Johnson

Fot. NJ

Unikalna gra komputerowa

Poza fotografiami, do kupienia są ponadto krótkie animacje, 8-bitowa gra oraz 8-bitowy pixel art. Zyski ze sprzedaży gry wesprą Sound Mind Live, które walczy na rzecz zdrowia psychicznego. W grze znajdą się takie postacie jak Jitwam, TEYMORI i Folamour, które poruszają się ulicami Nowego Jorku w poszukiwaniu pozytywnej energii, która ostatecznie zaprowadzi wszystkich do Studio 54.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →