Odszedł Mark Fleischman, jeden z właścicieli legendarnego Studio 54

Fot. vodflix.tv
News
Mark Fleischman odszedł w wieku 82 lat

Mark Fleischman zmarł w wyniku wspomaganego samobójstwa w szwajcarskiej klinice Dignitas.

Mark Fleischman odszedł w wieku 82 lat

„Odchodzę w łagodny sposób” – powiedział w czerwcu New York Post Mark Fleischman, były właściciel legendarnego nowojorskiego klubu nocnego Studio 54. Jak poinformowały media, Amerykanin zmarł w wyniku wspomaganego samobójstwa w szwajcarskiej klinice Dignitas.

Fleischman, który miał 82 lata, w 2016 roku zaczął doświadczać komplikacji związanych z niezdiagnozowaną chorobą neurologiczną. Ostatecznie sprawiły one, że nie był w stanie już zupełnie dbać o siebie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie mogę chodzić, moja mowa jest f-ked up i nie mogę zrobić nic dla siebie. Moja żona pomaga mi wejść do łóżka, a ja nie mogę się ubrać ani założyć butów. Wybieram łagodną drogę odejścia. To dla mnie najłatwiejsze wyjście

– powiedział w wywiadzie dla New York Post w czerwcu.
Fot. actualités nouvelle génération

Studio 54 – najsłynniejszy klub na świecie

Daniel Fitzgerald, który był współwłaścicielem Century Club w Los Angeles z Fleischmanem od połowy lat 90. do 2007 roku, powiedział BBC News: „Myślę, że był w większym bólu, niż wszyscy podejrzewaliśmy”.

Fleischman przejął kontrolę nad Studio 54 w 1980 roku po tym, jak pierwotni właściciele zostali uwięzieni za uchylanie się od płacenia podatków. Prowadził klub do 1986 roku.

Już pierwszej nocy, kiedy otworzyliśmy klub, w 1981 roku, zostałem pochłonięty przez świat celebrytów, narkotyków, władzy i seksu

– napisał w 2017 roku we wspomnieniu zatytułowanym Inside Studio 54.

Znane z list gości celebrytów, restrykcyjnej polityki drzwi, używania niedozwolonych substancji i otwartej aktywności seksualnej, Studio 54 po raz pierwszy zostało otwarte w 1977 roku u szczytu popularności disco.

Każdej nocy celebryci i oszałamiające kobiety torowały sobie drogę przez tłum, po schodach do mojego biura, aby popijać szampana i dzielić się kreskami kokainy, używając mojej złotej słomki lub zwiniętych banknotów 100 dolarów.

– napisał Fleischman.

Przeżyła go Mimi (jego żona od 27 lat) oraz trójka dzieci.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →