Flowdan zagra na Unsound. Poznaj potęgę grime’u

Fot. Music Tech
Festiwale News
Flowdan na unsound

16 października na Unsound Festival wystąpi MC Flowdan w ramach The Bug feat. Dis Fig & Manga Saint Hilare. Szykuj się na mocną dawkę unikatowego londyńskiego brzmienia.

Korzenie grime’u

Flowdan od samego początku odgrywał istotną rolę na scenie grime’u jako MC (i jako jeden z pierwszych członków brytyjskiej ekipy grającej grime Roll Deep i garage Pay As You Go Cartel). Brzmienie ich kawałków nie było jednak jeszcze dojrzałe i dobrze zmasterowane. Na szerokie wody Flowdan wypłynął dopiero wraz z utworami Skeng, Ja Wah, Say Nothin. Zaczął współpracować z szanowanymi labelami takimi jak Eskibeats i Hybderdub.

Grime

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Żeby szerzyć wiedzę o gatunku grime, wystąpił w filmie dokumentalnym BBC The Story Of Grime. Marc Veira aka Flowdan, urodził się w Forest Gate we wschodnim Londynie. Obecnie mieszka w Bow E3. Kształtował scenę od początku m.in. z takimi artystami jak Wiley, JME, Skepta, Dizzee Rascal, Jammer.

The Bug feat. Flowdan — Jah War (Loefax Remix)

Inspiracją do zajęcia się MC-ingiem, była londyńska radiostacja piracka Kool Fm. Z czasem sam zaczął być promowany wśród piratów radiowych i zdobył uznanie w undergroundzie.

Flowdan rozpoczyna karierę solo

Jego kariera solowa rozpoczęła się od EP-ki wydanej w Hyperdub.

Kiedy miałem około 12 lat, dostaliśmy zadanie napisania wiersza na lekcjach angielskiego. Z jakiegoś powodu byłem jedyną osobą, która wykonała zadanie — nawet grzeczne dziewczyny tego nie zrobiły! Nie pamiętam słów, ale pamiętam, że miał intro, narrację, punkt kulminacyjny i zakończenie. Ta podstawa opowiadania musi istnieć, w przeciwnym razie nie piszesz poprawnie!

Od 13 roku wyobrażałem sobie siebie jako przyzwoitego drum’n bassowego MC. W mojej małej społeczności przyjaciół robiliśmy zestawy do sypialni, nagrywaliśmy taśmy, chodziliśmy do sklepów z płytami, kupowaliśmy te najlepsze, a potem wracaliśmy do gramofonów. To wszystko było częścią rozwijania tego, co robię teraz. Myślę, że około 2001 roku znalazłem swój własny styl.

– wspomina artysta.

Flowdan

Grime z kolei wyłonił się w Londynie na początku XX wieku. Charakteryzuje się ostrym, lirycznie zręcznym rapem. Wyrósł na takich gatunkach jak jungle, uk garage, inspirował się dubstepem.

Flowdan x Karnage x Live

Unsound 2021 — sprawdź line-up

Flowdan zagra na Unsound 16 października. Żeby zapoznać się z pełnym line-upem festiwalu, zachęcamy do wejścia na jego stronę. Festiwal potrwa od 13 do 17 października.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →