Flowdan zagra na Unsound. Poznaj potęgę grime’u

Fot. Music Tech
Festiwale News
Flowdan na unsound

16 października na Unsound Festival wystąpi MC Flowdan w ramach The Bug feat. Dis Fig & Manga Saint Hilare. Szykuj się na mocną dawkę unikatowego londyńskiego brzmienia.

Korzenie grime’u

Flowdan od samego początku odgrywał istotną rolę na scenie grime’u jako MC (i jako jeden z pierwszych członków brytyjskiej ekipy grającej grime Roll Deep i garage Pay As You Go Cartel). Brzmienie ich kawałków nie było jednak jeszcze dojrzałe i dobrze zmasterowane. Na szerokie wody Flowdan wypłynął dopiero wraz z utworami Skeng, Ja Wah, Say Nothin. Zaczął współpracować z szanowanymi labelami takimi jak Eskibeats i Hybderdub.

Grime

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Żeby szerzyć wiedzę o gatunku grime, wystąpił w filmie dokumentalnym BBC The Story Of Grime. Marc Veira aka Flowdan, urodził się w Forest Gate we wschodnim Londynie. Obecnie mieszka w Bow E3. Kształtował scenę od początku m.in. z takimi artystami jak Wiley, JME, Skepta, Dizzee Rascal, Jammer.

The Bug feat. Flowdan — Jah War (Loefax Remix)

Inspiracją do zajęcia się MC-ingiem, była londyńska radiostacja piracka Kool Fm. Z czasem sam zaczął być promowany wśród piratów radiowych i zdobył uznanie w undergroundzie.

Flowdan rozpoczyna karierę solo

Jego kariera solowa rozpoczęła się od EP-ki wydanej w Hyperdub.

Kiedy miałem około 12 lat, dostaliśmy zadanie napisania wiersza na lekcjach angielskiego. Z jakiegoś powodu byłem jedyną osobą, która wykonała zadanie — nawet grzeczne dziewczyny tego nie zrobiły! Nie pamiętam słów, ale pamiętam, że miał intro, narrację, punkt kulminacyjny i zakończenie. Ta podstawa opowiadania musi istnieć, w przeciwnym razie nie piszesz poprawnie!

Od 13 roku wyobrażałem sobie siebie jako przyzwoitego drum’n bassowego MC. W mojej małej społeczności przyjaciół robiliśmy zestawy do sypialni, nagrywaliśmy taśmy, chodziliśmy do sklepów z płytami, kupowaliśmy te najlepsze, a potem wracaliśmy do gramofonów. To wszystko było częścią rozwijania tego, co robię teraz. Myślę, że około 2001 roku znalazłem swój własny styl.

– wspomina artysta.

Flowdan

Grime z kolei wyłonił się w Londynie na początku XX wieku. Charakteryzuje się ostrym, lirycznie zręcznym rapem. Wyrósł na takich gatunkach jak jungle, uk garage, inspirował się dubstepem.

Flowdan x Karnage x Live

Unsound 2021 — sprawdź line-up

Flowdan zagra na Unsound 16 października. Żeby zapoznać się z pełnym line-upem festiwalu, zachęcamy do wejścia na jego stronę. Festiwal potrwa od 13 do 17 października.

Bilety na wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →