Eris Drew wydaje debiutancki album „Quivering In Time”

Fot. Iain Laidlaw

Eris Drew wyda pierwszy album w przyszłym miesiącu. Wyprodukowany został w jej leśnym studio w New Hampshire. Wyjdzie z kolei nakładem labelu T4T LUV NRG, który prowadzi razem z partnerką Octa Octa.

Oldschool

Eris udostępniła na Bandcampie tytułowy utwór. Istnieje też możliwość zamówienia albumu w przedsprzedaży za 9 dolarów. Ten breakbeatowy kawałek, ma bardzo oldschoolowy groove. Przywodzi na myśl skojarzenia z latami 80. i ich charakterystycznym, nieco bedroomowym brzmieniem.

Eris Drew — Quivering In Time

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drew ma już za sobą wydane single, także jej debiut nie jest dla fanów dużym zaskoczeniem. Aczkolwiek na pewno był wyczekiwany. W 2018 wypuściła Trans Love Vibration, a w 2020 Transcendental Acces Point. Następnie przeprowadziła się z rodzinnego Chicago na prowincję, żeby nagrać nowy materiał. W efekcie stworzyła 9-trackowy krążek.

Eris Drew — Transcendental Access Point

Droga do uzdrowienia

Jak podaje w opisie albumu, jest on odzwierciedleniem jej obecnego stanu ducha, który jest nadal pełen niepokoju. Materiał wywodzi się wprost z jej osobistego doświadczenia tranzycji i przemian ciała w czasie. Eris Drew jest bowiem osobą transpłciową, co zresztą zawsze podkreśla. Bliskie są jej wszelkie działania mające na celu podnoszenie widzialności i sprawczości LGBTQ+.

Octo Octa i Eris Drew

Octo Octa i Eris Drew

Raving i clubbing dla wielu ludzi ma wymiar duchowy. Publicznie podzieliłam się moją historią, abym mogła się uleczyć. Wiele osób trans, niebinarnych i queer, które znam, przeszło w życiu przez piekło. Musieliśmy walczyć o życie publiczne, widoczność, akceptację. Przez większość naszego życia byliśmy błędnie określani i zmuszani do trybu kulturowego, który był całkowicie sprzeczny z naszym prawdziwym ja

– mówi artystka.

Album zapowiadany jest jako eklektyczny gatunkowo. Eris Drew spędziła 15 miesięcy, żeby go doszlifować, więc na pewno będzie to ciekawe wydawnictwo.

Eris Drew

Od jakiegoś czasu sprawy w moim życiu stały się bardzo ciemne. Czułam, że zawiodłam tak wielu ludzi. Aby pójść dalej, musiałam dojść do miejsca, w którym zrozumiałam, że moje doświadczenia były częścią głębokiego procesu „stawania się”. Teraz rozumiem, że przeszłam próbę uzdrowicielki

– kontynuuje.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →