Date with kate. Poznajcie poznańską DJkę, która rusza w trasę po Meksyku

Wywiad
date with kate

Kasia Jaroszewicz, czyli date with kate, to utalentowana DJka i promotorka z Poznania. Zamieniliśmy z nią kilka słów przed jej historycznym wyjazdem.

Date with kate – świeża krew

Od jej pierwszego DJ setu nie minął jeszcze rok, a już wyrusza w swoją pierwszą trasę po świecie. Kasia wraz z niemieckim kolektywem We Change The Weather wybiera się podbijać serca wielbicieli downtempo w Meksyku. Udało się nam zamienić z nią kilka słów tuż przed wyjazdem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Date with kate – wywiad

Marceli Świetlik: Jak zaczęła się Twoja przygoda za konsoletą?

Date with kate: Pierwszy publiczny występ odbył się na początku marca w Transformatorze. Wcześniej grałam kilka tygodni. Można powiedzieć – początek roku 2019. Myślałam o tym od lipca 2018, kiedy pojechałam na festiwal The Monastery The Gardens of Babilon, gdzie na dobre zakochałam się w orientalach, downtempo i ogólnie muzyce elektronicznej z etnicznymi elementami. Uczyłam się grać głównie w House Szkolna.

kj

Jaka historia stoi za Twoim wyjazdem do Meksyku?

Zaproszenie do udziału w trasie dostałam gdzieś w październiku. Ale długo nie było to pewnie. Sama jakiś czas nie wiedziałam czy się zgodzić, bo jednak mega wyzwanie. Propozycje dostałam od znajomego z Meksyku, na co dzień mieszkającego w Izraelu, których te wakacje grywał w Polsce na GarbiczuSummer Contrast. Poznaliśmy się na Garbiczu, a na Agregatiku tak jakoś nieplanowanie zagraliśmy b2b i wyszło to bardzo dobrze. Następnie zaprosił mnie do współpracy przy trasie. Nazywa się Avi Ryzeman. Podczas wyjazdu będziemy grali w Mexico City, Xilitla, San Lusi Potosi, Puerto Escondido, Tulum Playa del Carmen czy Queretaro.

Jak się czujesz przed trasą?

Czuję się mega podekscytowana, ale z każdym dniem coraz bardziej się stresuje. Bardzo cieszę się, że będę mogła grać tam w stylu, który lubię najbardziej, czyli wolniejsze, mocno orientalne dźwięki. Na imprezach, na których gram, często publiczność oczekuje jednak trochę szybszej muzyki i wtedy przyspieszam sety żeby zaspokoić tańczących. Staram się dobrze przygotować muzycznie do tego wyjazdu. Mieć w zanadrzu sety na różne okazje, bowiem grywać będziemy w klubach, cocktail barach, ale również na private villa event, pool party i  beach party. Nie przygotowuję jednak setów od „a do z”, ponieważ lubię dobierać kawałki już w trakcie grania.

Cztery kawałki definiujące Twoją selekcję to… 

Mouma & Baso – Ylenia (Original Mix)

Valeron & Lannka – Sorrow

Acado – Govinda (Zuma Dionys Remix)

Kenan Bayramov – Bayati Shiraz (Tolga Maktay Edit)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →