Da się więcej? 5 najdłuższych utworów Ricardo Villalobosa

Fot. via rocketsmusik.com
News
Ricardo Villalobos

Szaman, maratończyk, wizjoner, kolorowy ptak sceny z muzyką elektroniczną. Ricardo Villalobos to jedna z ciekawszych postaci, z jaką przyszło nam się spotkać. Dał światu niezapomniane występy, wyjątkowe produkcje i kooperacje z najwybitniejszymi twórcami muzyki elektronicznej na świecie. Przyglądamy się dzisiaj jego piątce najdłuższych utworów – potrzebujecie na to jedyne 205 minut. Powodzenia.

Villalobos. Chillijska krew w berlińskim tyglu

Ricardo Villalobos urodził się w 1970 roku w stolicy Chile – Santiago. W wieku trzech lat przeniósł się jednak ze swoimi rodzicami do Niemiec po tym, jak w 1973 roku generał Augusto Pinochet obalił socjalistyczny rząd Salvadora Allende. Południowa amerykańska krew i umuzykalniona rodzina wszczepiły w nim od małego miłość do popularnych chilijskich instrumentów. W ten sposób 10-letni Ricardo zaczął swoją przygodę z muzyką od eksplorowania południowych brzmień na niezwykle tam popularnych kongi i bongosach.

Ricardo Villalobos
fot. via loopcentral.vn

Pod koniec lat osiemdziesiątych sam zaczął tworzyć muzykę elektroniczną. Będąc od najmłodszych lat wielkim fanem Depeche Mode, jeździł za nimi po całej Europie. To Depesze są w końcu największa inspiracją Villalobosa ale nie tylko – wśród swoich największych fascynacji wymienia Daniela Millera, Thomasa Melchiora, Baby Ford, Daniela Bell i Andrew Weatheralla.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: TOP 10 setów Ricardo Villalobosa

Nie sposób wymienić największych dokonań Chilijczyka. Nie taka też rola tego tekstu. Przyjrzymy się dzisiaj natomiast jego piątce najdłuższych nagrań. Utworów, których łączny czas trwania przekracza 3 godziny. W związku z tym darujemy sobie recenzowanie poszczególnych pozycji. O co właściwie chodzi z tymi maratońskimi produkcjami? Na co to komu? Czy ktoś w ogóle odważy się odsłuchać je od deski do deski?

Ricardo Villalobos
fot. via avimag.net

Ricardo zawsze był znany z tworzenia długich, minimalistycznych utworów. Dla tych, którzy śledzą ambitne (momentami absurdalne) ruchy chilijsko-niemieckiego DJ-a i producenta, jego produkcje od kilku lat mogą wydawać się autoparodią. Poniższe kawałki trwają ponad 30 minut, oferując niewiele w kwestii rozwoju, niespodzianek czy wariacji na swojej drodze. I choć może wydawać się to nieco szokujące, w tych przypadkach nie jest to zła rzecz. Potrzebujecie tylko czasu, cierpliwości, wyobraźni i wyjątkowej wrażliwości w obcowaniu z dźwiękiem elektronicznym. Najlepiej na dobrym soundsystemie.

Ricardo Villalobos – Matsu

Ricardo Villalobos – Bionic Sad

Ricardo Villalobos – Fizheuer Zieheuer

Melchior Communications Ltd. – Everything OK (Ricardo Villalobos Remix)

DJ Pierre – What Is House Muzik (Ricardo Villalobos What Is Remix)Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →