Barong Family wydaje kolejny kawałek Rawteka

Fot. Barong Family
News
Barong Family

Amsterdamski label Barong Family przyzwyczaił nas raczej do moombahtonu i trapathonu. Zdarza się jednak, że wydają house, okraszony oczywiście charakterystycznym dla tej wytwórni brzmieniem dutch.

Rawtek wypuszcza kawałek Yeah Baby

Zaczyna się klasycznie, charakterystycznym house’owym beatem. Można mieć wręcz wrażenie, że track wpada nieco brzmieniem w disco. Wokal nie jest jakoś porywający i zdecydowanie jest najsłabszym elementem utworu. Za to na dropie dzieją się dutch house’owe czary. Połamane dźwięki zaskakująco płynnie przechodzą w regularną house’ową strukturę.

Rawtek — Yeah Baby

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czym jest dutch house?

Ten gatunek pojawił się jako pochodna electro house’u w latach 2007-2008 w Holandii. Jego brzmienie jest bardzo charakterystyczne, dzięki wysokim tonom i chybotliwym melodiom syntezatora. Czerpał też duże wpływy z fidget house’u, a także z energetycznych, tropikalnych rytmów bubbling house. Miał też kluczowe znaczenie dla rozwoju wolniejszego stylu o nazwie moombahton.

Yellow Claw feat. Rochelle — Shotgun

Rawtek i Barong Family

Pochodzące z Los Angeles w Kalifornii Rawtek, to producenckie duo, który czerpie inspiracje z plemienności, Karaibów, dżungli i latynoskich brzmień. Łączy je bez wysiłku ze współczesną muzyką elektroniczną. Ostatnio wydają w Barong Family.

Członkowie Rawteka, Levi & Daniel, poznali się przez wspólnych znajomych, którzy pomyśleli, że mogą razem tworzyć muzykę. Na początku produkowali coś, co uważali za „kiepską muzykę house”, ale później zdecydowali się naprawdę skupić na rozwoju.

Rawtek

Ich nazwa Rawtek to gra słów. Słowo „raw” ma uosabiać ich surową, organiczną muzykę, czy to plemienne pieśni, odgłosy zwierząt, organiczne dodatki, muzykę etniczną. Słowo „tek” symbolizuje techniczny aspekt współczesnej muzyki.

Chociaż ich zainteresowania sięgają Karaibów i Ameryki Południowej, nazwa ich podgatunku, który zaliczają do „Lionsound”, wywodzi się z reggae i jamajskiej kultury muzycznej. Jeśli chodzi o inspiracje, Rawtek wymienia: Boaz Van de Beatz, Jack Ü, TroyBoi, GTA i Wiwek.

Rawtek — Da!

Barong Family to wytwórnia płytowa założona w maju 2014 roku przez holenderską grupę DJ-ów i producentów Yellow Claw. Barong Family było dystrybuowane przez Spinnin’ Records od 2014 do 2015 roku. W maju 2015 roku wytwórnia oddzieliła się od Spinnin’ Records, kontynuując działalność jako niezależna wytwórnia muzyczna.

Yellow Claw & San Holo — Old DaysPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →