Sprawdź nowy projekt twórcy Nervy VIDEO

News

"Miałem potrzebę zredefiniowania moich dotychczasowych dokonań czy to w Oszibarack czy w Nervy. Od wielu lat byłem zafascynowany sceną techno z pod znaku takich labeli jak Kompakt Rec, Pampa Rec, czy Systematic" - zobacz wideo do utworu "Rajka" od A_GIM.

A_GIM to nowy projekt Agima Dżeljilji, jednego z najbardziej doświadczonych producentów w Polsce. Nierzadko uciekał przed muzycznymi ramami gatunkowymi, jak choćby przez ostatnie lata wraz z Igorem Pudło ze Skalpela i Jankiem Młynarskim w projekcie Nervy. Dziś kontynuuje działania pod tym szyldem w pojedynkę, wspierany przez sekcję dętą, z którą w maju tego roku występował na żywo w kultowym berlińskim Berghain.
Miałem potrzebę zredefiniowania moich dotychczasowych dokonań czy to w Oszibarack czy w Nervy. Od wielu lat byłem zafascynowany sceną techno z pod znaku takich labeli jak Kompakt Rec, Pampa Rec, czy Systematic. Chciałem stworzyć album mniej hermetyczny, gdzie wiodącą rolę odgrywa puls, barwa, melodia no i przede wszystkim emocje. Zawsze towarzyszył mi żywy skład, lub współtworzył ze mną. W tym wypadku chce się zmierzyć z publicznością w pojedynkę i to będzie dla mnie nowość. Oczywiście nie zabraknie wokalistów. Tendencja odwrotna… teraz każdy gra z bębniarzem 🙂 – mówi artysta.

I tak powstał projekt A_GIM, w którego pierwszym utworze „Rajka” słychać brzmienia na miarę Moderat czy Jona Hopkinsa ale też głos Kamila Durskiego z zespołu Lilly Hates Roses.

Kamil na co dzień nie udziela się wokalnie, ale ma rodzaj wrażliwości , która jest kompatybilna z moją. Usłyszałem kiedyś przez przypadek jak nuci Caribou z płyty Swim. Zrobił to na tyle przekonywająco w sensie emocjonalnym, że od razu zaprosiłem go do współpracy. Wiedziałem, że tego szukałem do Rajki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jeśli jesteście ciekawi, jak brzmi A_GIM na żywo, to najbliższą okazją aby go posłuchać będzie nadchodzący Tauron Nowa Muzyka.
W Katowicach  zaprezentuje około 11 kompozycji z 20, które przygotowałem pod kątem płyty. Spodziewajcie się hipnotyczno-narkotycznych beat’ow ze spora dawką melancholii.
Bilety na to wydarzenie, są dostępne na naszej stronie, Biletomat.pl.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →