Berlińscy klubowicze wyjdą na ulice

News

70 berlińskich klubów zamierza wspólnie zorganizować wielką imprezę uliczną, będącą odpowiedzią na masz planowany przez skrajnie prawicowe ugrupowania.

Skrajnie prawicowa partia Alternative für Deutschland (AfD) już ostatnio naraziła się klubowiczom z Berlina po tym, jak apelowała o zmiany w funkcjonowaniu Berghain (więcej na ten temat tutaj). 27 maja AfD i ruch antyislamski planują marsz w Berlinie w ramach „rozrachunku z nieodpowiedzialną polityką” Angeli Merkel. 70 belińskich klubów nocnych zamierza wspólnie zorganizować w tym czasie uliczną imprezę, która ma za zadanie zepsuć plany AfD.
Osoby związane z berlińską sceną klubową uważają, że marsz AfD będzie mieć charakter nacjonalistyczny, rasistowski, antyfeministyczny i homofobiczny, a członków prawicowej partii nazywają „nazistami w garniturach”. Według nich berlińska kultura klubowa jest wszystkim tym, czego AfD nienawidzi. Jesteśmy postępowi, queerowi, feministyczni, antyrasistowscy, kolorowi i mamy jednorożce. Na naszych parkietach jednoczą się ludzie z różnych środowisk, z różnymi pragnieniami i dobrym gustem – tłumaczą organizatorzy.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →