6 lat po śmierci, Marcus Intalex aka Trevino przypomni o sobie wszystkim fanom

via facebook.com/marcusintalex
News
Trevino

Sześć lat temu niespodziewanie odszedł od nas jeden z bardziej fascynujących artystów tworzących taneczną muzykę elektroniczną. Jak się okazuje, Trevino nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - w najbliższym czasie usłyszymy jego ostatni, pośmiertny album.

Trevino. Definicja eklektycznej elektroniki

W 2017 roku zmarł legendarny producent muzyki elektronicznej, znany zarówno fanom muzyki drum’n’bass jak i techno. Wieść obiegła świat przy okazji odwołanej imprezy wytwórni należącej do Marcusa Intalexa – Soul:r, która miała odbyć się w londyńskim The Pickle Factor. Chwilę później tacy artyści jak m.in. Roni Size, High Contrast, Boddika i Shifted wyrażali swój żal w mediach społecznościowych. Marcus Kaye był znany zarówno fanom drum’n’bassu, jak i techno. Od lat nagrywał jako Marcus Intalex dla takich wytwórni jak Metalheadz, Hospital Records, Shogun Audio czy oczywiście wcześniej wspomnianej Soul:r. W 2011 roku wystartował z aliasem Trevino, pod którym wydawał wszystko od house po techno, w takich wytwórniach jak m.in. Klockworks, 3024 czy NakedLunch.

via YouTube

W maju 2016 roku Trevino a.k.a. Marcus Intalex wypuścił we własnej wytwórni Birdie doskonale przyjęty, debiutancki album Front. Siedem lat później otrzymujemy kontynuacje w postaci pośmiertnie wydanego krążka Back. Datę premiery zaplanowano na 26 maja, aby uczcić szóstą rocznicę odejścia Marcusa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Nie żyje Ryuichi Sakamoto, wybitny kompozytor i twórca muzyki elektronicznej

Chociaż większość utworów na Back powstała w czasie pobytu Marcusa w Berlinie, na początku 2017 Brytyjczyk przeniósł się z powrotem do Manchesteru, aby w pełni wykorzystać swoje domowe studio. Trevino był dla Marcusa powrotem do jego zamiłowania house’em i techno. Inspirację do tych brzmień odnalazł pracując w sklepach płytowych, gdzie otrzymywał płyty obejmujące Chicago house i Detroit techno – w szczególności odnoszące się do Belleville Three, największej inspiracji w karierze Marcusa.

Trevino – Back (Previews)

Tracklist

01. Anxious Dub
02. Gateway
03. Dance Decay
04. Moodswing
05. Arctic
06. Pitch Dark
07. No Response
08. Eve
09. The EndPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →