Simon Mattson

Simon Mattson
Tech House
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa
Wytwórnie:

DJ, producent oraz promotor, który bardzo ciężko pracował przez ostatnie lata nad swoją reputacją i stał się jednym z najbardziej wartościowych artystów na polskiej scenie muzycznej. Dzięki swojej pasji i zaangażowaniu rozwijał swoją karierę występując na renomowanych eventach w kraju, obecnie rezydując w letniej miejscowce Temat Rzeka czy w wielokrotnie nagradzanym najlepszym klubie w Polsce – 1500m2.
Na scenie występował z wieloma wielkimi artystami, do jego najbardziej ulubionych zaliczyć można Loco Dice, Nic Fanciulli, Robert Dietz, Guy Gerber, Nick Curly, Danny Howells czy sir Ptete Tong.

Lokalna sława nigdy nie była jego priorytetem. Inwestując większość swojego czasu w rozwijanie swoich umiejętności produkcyjnych okazał się odpowiednim elementem jego obecnego sukcesu. W 2010 roku Simon zaczął współpracować z legendą muzyki house – Sandy Rivera aka Kings Of Tomorrow. Wspólnie napisali utwór na potrzebę kompilacji włoskiegho klubu Moxa, która wydana była w brytyjskiej wytwórni Rebirth. Simon zrobił też kilka remixów dla Sandiego, dzięki czemu dostał się do takich szanowanych labeli jak Defected Records czy Strictly Rhythm.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kolejnym przełomem okazała się wygrana w międzynarodowym konkursie na remix znanego francuskiego producenta Oxia. Jego wygrany remix nie tylko został wydany w prestiżowej wytworni InFine Music, należacej do Agoria, ale okazał sie też jednym z najlepiej srzedających się utworów tej wytwórni przez ostatnie 12 lat. InFine Music zdecydowało dołączyć remix do kompilacji “InFine Beatportdecade Techno” w towarzystwie takich tuzów jak Carl Craig, Dominik Eulberg, Avatism czy dOP.

Obecnie Simon Mattson połączony jest z niemiecką wytwórnia Re:Fresh Your Mind (RYM), prowadzoną przez Skai oraz Gorge, który odpowiedzialny jest także za sukces oficyny 8bit Records wspólnie z Nick Curly. Czuje się tu jak w domu i bez wątpienia jest członkiem rodziny wydając w towarzystwie Emanuel Satie, Mihai Popoviciu, Christian Nielsen, Markus Homm czy samego Gorge’a.

Rok 2015 był bardzo ciekawy dla Simona. Oprócz wydania kolejnej EPki w Re:Fresh Your Mind, pokazały się także jego 2 remixy w ExpMental Records (Hiszpania) oraz Bondage Music (Niemcy). Obie wytwórnie zaprosiły Simona na ich wspólny showcase podczas znanego festiwalu Off Week w Barcelonie. Podczas tego samego lata, Simon wziął udział w obecnie największym na świecie konkursie międzynarodowym dla DJów “Burn Residency Ibiza 2015”, gdzie dostał się do TOP5 najbardziej utalentowanych artystow. Podczas pobytu na Ibizie, gdzie odbywały się zawody Simon miał szansę pokazać się w takich światowych klubach jak Sankeys Ibiza, Privilege Ibiza (Vista Club) czy Lips, gdzie rozgrzewał publikę przed występem b2b2b Darius Syrrosian, Sante oraz Sidney Charles podczas ich imprezy “Do Not Sleep”.

Simon Mattson to artysta, którego charakteryzyje elastyczność grania i styl przesiąknięty dynamicznym, tanecznym groovem. W jego setach zdecydowanie można usłyszeć zarówno elementy house jak i techno.

DJ Chart | Simon Mattson | 07.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Oxia, Nicolas Masseyeff You Know (Original Mix) Noir Music
2 Simon Mattson Friends (Original Mix) BEEF Records
3 Simon Mattson Trippin feat. Nuno (Original Mix) BEEF Records
4 Inkfish Jesus Uncovered (Simon Mattson's Interpretation) Form & Function
5 Ferreck Dawn, Redondo Tattoo Girl (Gorge Remix) Material Series
6 Sandy Rivera, Noir SOTOM (Noir's Version) Noir Music
7 Oxia Harmonie (Simon Mattson Remix) InFine
8 DJ Steef Ghost Producer (Mic Newman Remix) Retrofit
9 Nikola Gala Got to Pray (Moodymanc's meditation mix) BEEF Records
10 Dubfound Dope Out (Original Mix) 8Bit
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →