Oskar Szafraniec

Oskar Szafraniec
Experimental Minimal Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin

Oskar Szafraniec producent i dj, który swoje pierwsze kroki w świecie muzyki elektronicznej stawiał już jako nastolatek. Swego czasu był znany jako najmłodszy producent muzyki elektronicznej w Polsce, a jego talent został szybko dostrzeżony za granicą, co zaowocowało wspólną trasą w Japonii z legendarnym A Guy Called Gerald.

Dosyć wcześnie zdecydował się na przenosiny do Berlina, co z pewnością miało niebagatelny wpływ na jego twórczość, która ewoluowała od pompującego techno w stronę deep i minimal house. Jego utwory często inspirowane są jazzem, szczególnie jeżeli chodzi o nieoczywiste, improwizowane partie melodyjne, a także subtelne perkusyjne tekstury.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jako dj miał okazję wielokrotnie grać w legendarnych berlińskich klubach: Club der Visionaere „official”, Watergate Club, Tresor.Berlin (OFFICIAL), Salon – Zur wilden Renate.

Festiwalowe występy także nie są mu obce, warto chociażby wspomnieć o “Into The Valley Festival” w Szwecji, gdzie gral razem z Richie Hawtin, Ricardo Villalobos, Carl Craig, Nicolas Jaar, Ben Klock, Sonja Moonear, DJ Koze, Ben UFO, Dixon, Âme. Nie stroni także od wielogodzinnych setów podczas których eksperymentuje z różnymi gatunkami nie tylko z kręgu muzyki elektronicznej.

Szerokie spektrum muzyczne widoczne jest także w jego produkcjach, zaowocowało to współpracą z wieloma artystami w tym z Ricardo Villalobosem, z którym wydał wspólny vinyl „AIRA Seriers” dla RAWAX – przy okazji stając się ambasadorem marki Roland i serii maszyn do produkcji AIRA .

Razem z Caruan prowadzi wytwórnię Deset Music, gdzie zasiadł na stanowisku A&R. Otwartość na świeże pomysły staje się jego znakiem rozpoznawczym, w planach ma już kolejne wydawnictwa miedzy innymi dla legendarnej oficyny R&S Records, Curtea Veche w UK czy dla polskiej wytworni Otake Records.

Utwory Oskar Szafraniec

Muno.pl Podcast 92 – Oskar Szafraniec

26/11/2015

Tracklista:
01. Theo Parrish – Twisted Friskie Biscuits
02. FaltyDL – Straight & Arrow
03. Pepe Bradock – Abul Abbas
04. FaltyDL – Finally Some Shit/The Rain Stopped
05. Fred P – Platinum Soul // Fela Ransome Kuti – Let’s Start (voice)
06. Butch – Dope (Original Mix)
07. Theo Parrish – They say
08. Pearson Sound – Thaw Cycle // DJ Harvey – Here and Now // Barac – Moment of Clarity
09. Soft Pink Truth – Soft Pink Missy
10. Christopher Rau – Simple Setup
11. Arthur Russel – In the light of the miracleImprezy blisko Ciebie w Tango App →