Woodkid uświetni zamknięcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Facebook/Woodkid
News
woodkid igrzyska olimpijskie

Już 8 sierpnia odbędzie się uroczyste zamknięcie tegorocznych Igrzysk Olimpijskich, odbywających się w Tokio. Zgodnie z tradycją, prócz występów artystycznych obecnych gospodarzy, podczas ceremonii zaprezentuje się także przedstawiciel z kraju następnych organizatorów olimpiady, a tym, wybrano Woodkida.

Woodkid – francuska duma

Artysta w zeszłym roku wydał świetnie przyjęty album S16 – miał także zawitać do Polski podczas swojej trasy koncertowej. Pandemia jednak zweryfikowała te plany: koncert po raz kolejny został przeniesiony i finalnie Woodkid wystąpi w stołecznej Warszawie dopiero w listopadzie tego roku.

Fani z pewnością nie mogą już doczekać się wizyty francuskiego muzyka w Polsce. Ten po przerwie spowodowanej lockdownem, zdążył już wyruszyć w letnią trasę, a bilety na jego występy wyprzedają się błyskawicznie. Na koncert w Warszawie od dawna brak wejściówek – ale jeżeli Wam zależy, to naprawdę nic straconego, bowiem wraz z ogłoszeniem artysty na zamknięciu Igrzysk Olimpijskich, pojawiła się opcja, aby zobaczyć go na żywo i to stosunkowo niewielkim kosztem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przeczytaj: Woodkid – z czym reaguje „S16”?

woodkid igrzyska olimpijskie

Facebook/Woodkid

Zamknięcie Igrzysk Olimpijskich i koncert prosto z Paryża

Oczywistym jest, iż dla artysty wzięcie udziału w owym projekcie to olbrzymi zaszczyt. W wyróżnionej relacji na swoim Instagramie, muzyk wspomina czasy, kiedy z rodziną śledził ceremonię towarzyszącą otwarciu Olimpiady w 1992 roku i jak silne wrażenie to na nim zrobiło. Woodkid zaznaczył również, że widzi w sporcie wartości uniwersalne.

Artysta na potrzeby występu podczas Igrzysk Olimpijskich, stworzył utwór Prologue wraz z Maison de la Radio et de la Musique, chórem dziecięcym z Maitrise de Bondy i Francuską Orkiestrą Narodową. Kompozycja będzie utrzymana w charakterystycznym stylu Woodkida, łączącym w sobie elementy muzyki instrumentalnej oraz elektronicznej. Całość brzmieniowo ma naśladować ruch, być dźwięczną imitacją ciała, oddającego się uprawianiu sportu.

Woodkid – Goliath

Artysta nie będzie obecny w Tokio, lecz zamiast tego, 8 sierpnia zagra darmowy koncert w Paryżu. To kto wybiera się na wycieczkę do Francji?Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →