Woodkid wraca do gry!

News
woodkid

Na fanów artysty czeka nowy album i długo wyczekiwany koncert Woodkida w Polsce!

Sześć lat. Tyle minęło od ostatniej wizyty Francuza nad Wisłą, kiedy to wystąpił we wrocławskiej Hali Orbita na WrocLove Fest. Od tego momentu z obozu Woodkida dopływało niewiele wieści. Występował okazjonalnie na międzynarodowych festiwalach, nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu Desierto Jonása Cuaróna i pomógł przy produkcji debiutanckiego albumu Mykki Blanco. Cierpliwe czekanie na jego premierowe kompozycje zostało jednak wynagrodzone: artysta zapowiedział premierę drugiego albumu i koncert w Polsce.

Woodkid – Land of All – singiel promujący film Desierto

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Woodkid. Od reżysera do wokalisty

Początkowo nic nie wskazywało na to, że Yoann Lemoine sięgnie po mikrofon. Jako absolwent animacji i rysunku szybko zasilił szeregi branży filmowej. Muzyk współpracował choćby z Lucem Bessonem przy realizacji Artura i Minimków. Swoje trzy grosze dołożył też do stworzenia Marii Antoniny Sofii Coppoli.

Najlepiej szło mu jednak przy produkcji teledysków. To on odpowiada za reżyserię wideo ilustrującego Born to Die Lany del Rey, Take Care duetu Rihanny i Drake’a czy Teenage Dream Katy Perry.

Lana del Rey – Born to Die, klip w reżyserii Yoanna Lemoine’a

Woodkid wspomina, że o starcie kariery muzycznej zadecydował przypadek. Podczas zdjęć do klipu Richiego Havensa, nieżyjącego już amerykańskiego wokalisty, ten wręczył mu w pewnym momencie ukulele. Otrzymany instrument był dla niego bardzo stymulującym bodźcem i początkiem kariery usłanej sukcesami.

Woodkid. Monumentalny pop z elegancją

Francuz ma na koncie trzy świetnie przyjęte wydawnictwa. EP-ki Iron oraz Run Boy Run były tylko przedsmakiem tego, co usłyszeliśmy na wydanym w 2013 roku albumie The Golden Age. Na swoim debiutanckim, długogrającym krążku artysta prezentuje eleganckie, pełne nieoczywistych aranżacji oblicze popu. Elektroniczne podkłady spotykają tu partie symfoniczne, a proste melodie orkiestrowy monumentalizm.

W stylu Woodkida – co ze względu na jego wykształcenie i wcześniejsze miejsca pracy – tkwi dużo filmowości, a zarazem ilustracyjności. Nic dziwnego, że po premierze albumu Lemoine’a do współpracy zaprosiła sama Lykke Li czy geniusz pianina, Nils Frahm.

Woodkid. Triumfalny powrót do Polski

Po siedmiu latach przerwy brodaty wokalista wraca do gry. Zapowiedzią następcy The Golden Age jest opublikowana na jego Facebooku animacja. Wraz z premierą wydawnictwa Woodkid szykuje nowe, audiowizualne show, z którym uda się na międzynarodową trasę. Tournée nie ominie Polski: Francuz już 19 maja zagra w warszawskiej Stodole. Bilety na to wydarzenie są już dostępne!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →