Woodkid – z czym reaguje „S16”?

News
Byle do wiosny - W Warszawie wystąpi Woodkid

Woodkid to artysta wielu talentów, lecz już jako kompozytor i wokalista spełnia się w sposób, który zdecydowanie wystarczy, by zainteresować się nim na dłużej. I przyszpilić do sceny: jego wyczyny na ścieżkach dźwiękowych są o tyle drażniące zmysły, że pragnie się bardziej, na żywo. W zeszły piątek muzyk wypuścił album S16 - zapraszamy do odsłuchu.

Woodkid  – delikatna konsekwencja

Jakie jest podstawowe zadanie muzyki? Musi być przekaźnikiem: myśli, a więc, dalej, emocji. Woodkid zabrnął na tym gruncie bardzo daleko, zajmując się dźwiękami w jakiś nadzwyczaj troskliwy sposób. Wymyka się schematom, mimo że wcale od nich nie ucieka. Mimochodem obraca więc dźwiękami, przypominającymi sieć elektryczną, poplątaną, lecz spójną, działającąto znaczy o dużym, impresywnym potencjale. Nie jest poszukiwaczem, tylko szczęśliwym znalazcą, który doskonale wie, co znaczy tworzenie. I że rodzą się z niego rzeczy zarówno pokrzepiające, jak i te, które mimo estetyzmu – niepokoją.

woodkid

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Woodkid w chemicznej reakcji

Wydawnictwo S16 to drugi długogrający album artysty, silnie uderzający w rozważanie o bycie i materii. Zarówno dźwiękowo, jak i lirycznie, brzmi w nim przyszłość, nieco apokaliptyczna, a z pewnością: zimna i chłodna. Kontrastuje to straszliwie z ciepłym wokalem Woodkida oraz jego specyficznym przejęciem. Akcja-reakcja, po jednej stronie muzyczna surowość, a wręcz oschłość, po drugiej kojąca melodia głosu – to musiało wybuchnąć. Wystarczy zamknąć oczy i posłuchać tej płyty i już śmiało można dostrzec pod powiekami efekty rodem z ostatniego Mad Maxa.

Woodkid – Horizons Into Battlegrounds

Artysta umiejętnie szyje skrajność ze skrajnością, przez co jego album nie zdaje się dziurawy i pocerowany, a w pełni kompatybilny z każdym jednym zastosowanym tam rozwiązaniem. Metaliczność w zetknięciu z filmową podniosłością się topi – i dobrze. Dzięki temu, ta muzyka dosłownie, płynie, ocierając się o rozmaite gusta i oczekiwania, więcej, zaznaczając swój teren. Elektroniczny, trochę teatralny. Woodkid wydeptał sobie wygodną, szeroką ścieżkę.

Przedwczoraj ukazał się teledysk artysty do utworu In Your Likeness. Obraz został potraktowany urbanistyczno-futurystycznie, a gra świateł i kolorów przywodzi na myśl takie produkcje filmowe jak Drive czy Good Time. Podoba się Wam to rozwiązanie?

Woodkik – In Your Likeness

Artysta wystąpi w warszawskiej Stodole 20 maja. Bilety na koncert wciąż są dostępne.


Woodkid – S16 – odsłuch albumuPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →