Utalentowani Bloo Crane debiutują. Tak brzmi nowy, elektropopowy singiel

News

Dawno nie było w Polsce równie chwytliwego i świeżego elektropopu. Sprawdźcie, jak brzmi singiel pochodzący z długogrającego debiutu duetu Bloo Crane, nowych podopiecznych wytwórni Kayax.

Bloo Crane. Elektronika pod skrzydłami wytwórni Kayax

Pochodzący z Krakowa Bloo Crane w zgrabny sposób łączą elektropop i house. Z jednej ich stylistyka przypomina przebojowe, elektryzujące brzmienie spod znaku Years & Years. Z drugiej ma w sobie dancefloorowy vibe w stylu takich projektów jak Odesza, doskonale skrojony pod imprezy w letnich miejscówkach pod gołym niebem.

W 2018 roku, istniejący wówczas od dwóch lat zespół, znalazł się pod skrzydłami projektu My Name Is New. W ramach akcji, jej inicjatorzy, czyli wytwórnia Kayax, promowali twórczość młodych zespołów, stawiających pierwsze kroki w poważnej karierze. Po świetnym przyjęciu przez słuchaczy i krytyków, polska oficyna zdecydowała się podpisać kontrakt z członkami Bloo Crane, Michałem Polańskim oraz Krzysztofem Kołodziejczykiem. Rozpoczęcie współpracy stało się pierwszym krokiem w kierunku wydania pierwszego longplaya w historii zespołu, który ma swoją premierę właśnie dziś.

Bloo Crane. Premiera płyty i nowego singla

Wraz z premierą swojej debiutanckiej płyty, Bloo Crane zaprezentowali najnowszy singiel. Posłuchajcie, jak brzmi utwór Dancing.

Dancing to kompromis między nieznośną, radiową chwytliwością, a klubową elektroniką. Singiel pulsuje od tanecznej energii i aż prosi się, by wzięli go na warsztat najbardziej utalentowani remikserzy w kraju.

Teledysk do utworu wyreżyserował Szymon Nawrat.

Bloo Crane. W drodze i oczekiwaniu na wielkie sceny

Dawno nie było w Polsce równie intensywnego elektropopu. Bloo Crane aspirują, by z jednej strony grać w tej samej lidze co xxanaxx czy The Dumplings, z drugiej zaś mają potencjał, który doceniliby organizatorzy wielkich festiwali, na czele z Audioriver Festival. Choć lato 2020 wygląda nieco inaczej niż poprzednie, to wierzymy, że Dancing i inne numery z debiutanckiego krążka duetu doczekają się chwili, gdy wybrzmią przed dużą publicznością.

Bloo Crane prezentują Bloo Feelings. Posłuchaj albumu

Bloo Feelings, debiutancka płyta Bloo Crane, już dziś dostępna jest w sprzedaży fizycznej i cyfrowej. Albumu można posłuchać także w serwisach streamingowych.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →