Równowaga rytmu i mocy w najnowszym albumie Scalameriyi. Serb powraca na Perc Trax z brzmieniem ostatnich dwudziestu lat

Fot. Scalameriya / Facebook
News
Scalameriya, Perc Trax, Aeon Core, Album, LP

Bohater kultowych memów, na których rozjeżdża rowerkiem bogu ducha winnych ludzi, daje o sobie znać za sprawą nowego albumu. Scalameriya ponownie gości na Perc Trax, a my słuchamy, jak brzmienie Serba brzmi w 2022 roku.

Jeden z prekursorów brudnego brzmienia łączy techno z połamaną, często przesterowaną stopą. Na imię mu Nikola Grebovic – producent od 20 lat konsekwentnie budujący swoje brzmienie, nadając mu niepowtarzalny charakter i wydźwięk. Pochodzący z Serbii artysta, jako Scalameriya, po dwóch latach nieobecności w Perc Trax udowadnia niebanalne podeście do naszpikowanego niespodziankami drugiego albumu w karierze. Zanim jednak longplay Aeon Core ujrzał światło dzienne, sam autor zdefiniował go jako najbardziej osobisty i indywidualny projekt:

W ciągu najbliższych tygodni zamieszczę kilka informacji o każdym utworze, ale krótko mówiąc, moim zamiarem przy tworzeniu tego albumu było uchwycenie emocji nostalgii i tego, co techno znaczyło dla mnie przez ostatnie 20 lat i przedstawienie tego w moim własnym stylu.

Równowaga rytmu i mocy w najnowszym albumie Scalameriyi. Serb powraca na Perc Trax z brzmieniem ostatnich dwudziestu lat
Fot. Scalameriya

Scalameriya powraca do Perc Trax

Przypomnijmy, że tegoroczna obecność Grebovicia w wytwórni należącej do Perca, nie jest pierwszą w jego dotychczasowej karierze. Artysta gościł u Brytyjczyka pierwszy raz w 2016 roku we współpracy z VSK i od tego czasu ugruntował swój status w wytwórni wydając trzy kolejne EP-ki: Kepslok (2016), Hellzone Megapunk (2018) i Blueprint For Disaster (2020).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po dwuletnim rozbracie z Perc Trax Scalameriya wraca z Aeon Core, poszerzając swoje brzmienie jak nigdy wcześniej. Jedenaście perfekcyjnie współgrających ze sobą utworów prezentuje cybernetyczno-syntetyczne techno nacechowane ostrymi, industrialnymi zniekształceniami i wszelakim dynamizmem. Od samego początku trafiamy na wypełniony po brzegi przesterowany bitem tytułowy Aeon Core. Mocne akcenty i diaboliczne wokale cechują Kiti Kimera, zapadające się syntezatorowe riffy to z kolei domena Elder Venus, a bardzo dynamiczne jak na Serba zamknięcie w postaci Warbeast, potwierdzają tylko zamiar, jakiego ten podjął się, tworząc cały album.

Scalameriya – Aeon Core

Podobnie jak w przypadku dwóch ostatnich EP-ek Scalameriyi wydanych w PT, ilustracja źródłowa jest ekskluzywną pracą zamówioną przez New Tasty, a wszystkie edycje albumu zostały przygotowane przez bohatera Perc Trax – Adult Art Club. Album został zmasterowany przez Matta Coltona w Metropolis Studios w Londynie i został wydany na podwójnym winylu CD oraz digital.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →