Równowaga rytmu i mocy w najnowszym albumie Scalameriyi. Serb powraca na Perc Trax z brzmieniem ostatnich dwudziestu lat

Fot. Scalameriya / Facebook
News
Scalameriya, Perc Trax, Aeon Core, Album, LP

Bohater kultowych memów, na których rozjeżdża rowerkiem bogu ducha winnych ludzi, daje o sobie znać za sprawą nowego albumu. Scalameriya ponownie gości na Perc Trax, a my słuchamy, jak brzmienie Serba brzmi w 2022 roku.

Jeden z prekursorów brudnego brzmienia łączy techno z połamaną, często przesterowaną stopą. Na imię mu Nikola Grebovic – producent od 20 lat konsekwentnie budujący swoje brzmienie, nadając mu niepowtarzalny charakter i wydźwięk. Pochodzący z Serbii artysta, jako Scalameriya, po dwóch latach nieobecności w Perc Trax udowadnia niebanalne podeście do naszpikowanego niespodziankami drugiego albumu w karierze. Zanim jednak longplay Aeon Core ujrzał światło dzienne, sam autor zdefiniował go jako najbardziej osobisty i indywidualny projekt:

W ciągu najbliższych tygodni zamieszczę kilka informacji o każdym utworze, ale krótko mówiąc, moim zamiarem przy tworzeniu tego albumu było uchwycenie emocji nostalgii i tego, co techno znaczyło dla mnie przez ostatnie 20 lat i przedstawienie tego w moim własnym stylu.

Równowaga rytmu i mocy w najnowszym albumie Scalameriyi. Serb powraca na Perc Trax z brzmieniem ostatnich dwudziestu lat
Fot. Scalameriya

Scalameriya powraca do Perc Trax

Przypomnijmy, że tegoroczna obecność Grebovicia w wytwórni należącej do Perca, nie jest pierwszą w jego dotychczasowej karierze. Artysta gościł u Brytyjczyka pierwszy raz w 2016 roku we współpracy z VSK i od tego czasu ugruntował swój status w wytwórni wydając trzy kolejne EP-ki: Kepslok (2016), Hellzone Megapunk (2018) i Blueprint For Disaster (2020).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po dwuletnim rozbracie z Perc Trax Scalameriya wraca z Aeon Core, poszerzając swoje brzmienie jak nigdy wcześniej. Jedenaście perfekcyjnie współgrających ze sobą utworów prezentuje cybernetyczno-syntetyczne techno nacechowane ostrymi, industrialnymi zniekształceniami i wszelakim dynamizmem. Od samego początku trafiamy na wypełniony po brzegi przesterowany bitem tytułowy Aeon Core. Mocne akcenty i diaboliczne wokale cechują Kiti Kimera, zapadające się syntezatorowe riffy to z kolei domena Elder Venus, a bardzo dynamiczne jak na Serba zamknięcie w postaci Warbeast, potwierdzają tylko zamiar, jakiego ten podjął się, tworząc cały album.

Scalameriya – Aeon Core

Podobnie jak w przypadku dwóch ostatnich EP-ek Scalameriyi wydanych w PT, ilustracja źródłowa jest ekskluzywną pracą zamówioną przez New Tasty, a wszystkie edycje albumu zostały przygotowane przez bohatera Perc Trax – Adult Art Club. Album został zmasterowany przez Matta Coltona w Metropolis Studios w Londynie i został wydany na podwójnym winylu CD oraz digital.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →