Resident Advisor rezygnuje z corocznego plebiscytu

News

"W najlepszym wypadku listy błędnie przedstawiają rzeczywistość sceny, w najgorszym pomogły one wzmocnić część szkodliwej dynamiki, która wciąż faworyzuje białych mężczyzn ponad wszystkich innych" - czytamy w oświadczeniu Resident Advisor.

Ranking popularności artystów muzyki elektronicznej serwisu Resident Advisor, uchodził przez lata za najbardziej prestiżowy i najbliższy realiom światowej sceny. „Topowe” listy RA kreowały w pewnym sensie też rynek. Innego zdania są jednak sami pomysłodawcy, którzy wycofują się z głosowań czytelników jaki i swoich własnych „numerowanych” list.

Jeśli naszym celem było odzwierciedlenie minionego roku w muzyce elektronicznej, to nasze sondaże Dj i Live Act z 2016 roku były kulminacją rosnącego uczucia, że jednorodność wyników nie odzwierciadla różnorodności sceny. Muzycznie, przedstawiały tylko część muzyki, którą prezentujemy, i którą słychać w klubach. (…) Co ważniejsze, listy były w przeważającej większości zdominowane przez mężczyzn, głównie z USA i Europy. (…) W najlepszym wypadku listy błędnie przedstawiają rzeczywistość sceny, w najgorszym pomogły one wzmocnić część szkodliwej dynamiki, która wciąż faworyzuje białych mężczyzn ponad wszystkich innych. To wystarczający powód, aby dokonać zmiany – czytamy w oświadczeniu Resident Advisor.
RA będzie teraz wyróżniać artystów i wydawnictwa w zupełne innym formacie, na łamach specjalnych artykułów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobacz też:

– Najpopularniejsi DJ-e 2016 roku według Resident AdvisorPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →