Paul Oakenfold i guru kryptowalut łączą siły

Fot. Cardano
News Technologia
Paul Oakenfold łączy siły z guru kryptowalut

Jeden z pierwotnych współzałożycieli Ethereum i Cardano (sieci blockchain odpowiedzialnych za kryptowaluty), Charles Hoskinson pracuje nad wspólnym albumem z legendą muzyki elektronicznej Paulem Oakenfoldem.

Paul Oakenfold i Zombie Lobster w Cardano

Jak podaje BlockTribune, każdy element albumu, w tym okładka, utwory i notatki na okładce, będzie dostępny w blockchainie Cardano. Płyta nie ma jeszcze daty premiery, ale została obdarzona mrocznym tytułem: Zombie Lobster.

Zombie Lobster

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Spotkanie tych dwóch postaci w ze świata technologii i muzyki elektronicznej wydaje się być przełomowym momentem.

Czy technologia NFT to przyszłość muzyki elektronicznej?

Zastanawiając się nad swoim udziałem w tworzeniu albumu, Hoskinson stwierdza, że rozumie, w jaki sposób branża blockchain może lepiej wspierać biznes muzyczny w przyszłości.

Poznanie przemysłu muzyki elektronicznej i tego, jak blockchain może go wspierać, było objawieniem. Zrozumiałem w jaki sposób blockchain, taki jak Cardano, może przynieść korzyści producentom i menedżerom, takim jak Alon Shulman, artystom takim jak Paul Oakenfold i Carl Cox

– powiedział Hoskinson.

Hoskinson wspiera też zatem innego speca od muzyki tanecznej, Alona Shulmana, aby wniósł do Cardano silną, inspirowaną elektroniką obecność sztuki wizualnej. Shulman (który zarządza Coxem) i jego organizacja Starship Universe otrzymali od Cardano ambitne zadanie wydania ponad tysiąca NFT na platformie.

Nawiązanie kontaktu z Charlesem Hoskinsonem było objawieniem. On mówił, a my słuchaliśmy i zdaliśmy sobie sprawę, że mówimy tym samym językiem i chcemy tego samego dla naszych branż i dla całego świata. Oczywiste, że mamy wspólną wizję skupioną wokół inkluzywności i zrównoważonego rozwoju

– Alon Shulman.

Jak będzie dystrybuowane Zombie Lobster?

Możemy się domyślać, że album Oakenfolda będzie do nabycia wyłącznie za kryptowaluty, a jego struktura będzie inspirowana zdecentralizowaną budową blockchain. Sama waluta nie ma fizycznej formy, ale posiada wartość. Jest wirtualnym pieniądzem. Przyciąga on nagłymi wzrostami cen, ale również wahaniami, z których korzystają „traderzy” (taniej kupują, następnie drożej sprzedają).

Popularne supergwiazdy hip-hopu, takie jak Snoop Dogg, Lil Pump, Eminem, Jay-Z, Busta Rhymes i Ja Rule, również wzięły udział w rewolucji blockchain i kryptowalut. Teraz wielu popularnych DJ-ów również pojawia się w kolekcji NFT zwanej Djenerates (w tym Sven Väth, Carl Cox, czy Paul Van Dyk).

Djenerates

Bądźcie pewni, że będziemy Was informować na bieżąco, jakie są postępy w tym projekcie!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →