Paul Oakenfold, ikona clubbingu oskarżony o molestowanie seksualne

fot. via facebook.com/Oakenfold
News
Paul Oakenfold

Paul Oakenfold, legenda brytyjskiego i światowego clubbingu został oskarżony o molestowanie seksualne przez byłą, osobistą asystentkę słynnego DJ-a i producenta. Sam zainteresowany zaprzecza wszelkim doniesieniom. Sprawdź szczegóły.

Paul Oakenfold w cieniu oskarżeń

Gdy rozpoczynał przygodę z miksowaniem był jeszcze uczniem szkoły kucharskiej i nie spodziewał się, że któregoś dnia zostanie idolem muzyki elektronicznej. Paul Oakenfold jest artystą-wizjonerem, niemającym nic wspólnego ze zwykłym DJ-em, który puszcza muzykę z adaptera na szkolnych potańcówkach. Reprezentuje nową generację, jako kultowa gwiazda brytyjskiej sceny klubowej. Oakenfold współpracował niemal ze wszystkimi ikonami współczesnej muzyki. Wspaniała kariera i łatka legendy stanęły właśnie nad przepaścią.

fot. via facebook.com/Oakenfold

Paul Oakenfold oskarżono o molestowanie seksualne swojej byłej asystentki Jane Doe. Obecnie stoi w obliczu pozwu o odszkodowanie w wysokości ponad 25 000 dolarów za odwet, molestowanie, dyskryminację oraz bezprawne rozwiązanie umowy o pracę. Pozew został złożony w piątek 2 czerwca w Los Angeles Superior Court przez 24-letnią kobietę. To była pracownica New Frequency Management, firmy zarządzającej muzyką z siedzibą w Los Angeles, która zarządza sprawami Oakenfoldem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Jubileusz klubu, który zmienił oblicze Ibizy. Pacha świętuje 50-lecie istnienia

Powódka zgłosiła przypadki nękania kierownictwu firmy. Twierdzi, że w odpowiedzi przedstawiono jej NDA (umowę o zachowaniu poufności), uniemożliwiając powrót do pracy do czasu jej podpisania. 13 marca 2023 roku Jane Doe odsunięto z firmy. W pozwie sądowym kobieta stwierdziła, że została zwolniona za zgłoszenie rzekomego wykorzystywania seksualnego. Pozwała ona Oakenfolda za bezprawne wypowiedzenie, odwet, molestowanie i niezapobieganie piętnowania.

Oakenfold, jeden z najbardziej utytułowanych brytyjskich DJ-ów wszech czasów, współpracował z Madonną, Britney Spears, Massive Attack i The Cure. Stworzył również ścieżkę dźwiękową do filmu Swordfish z 2001 roku z Johnem Travoltą i Halle Berry.

Oakenfold nazwał takie zarzuty „bezpodstawnymi oskarżeniami”. Oznajmia, iż „wydają się być niczym więcej niż wyrachowaną próbą zszargania jego reputacji i wyłudzenia pieniędzy”. Całe oświadczenie brytyjskiego artysty znajdziecie poniżej.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →