Nicola Cruz wypuszcza nową EP-kę

News
nicola jar

Nicola Cruz, producent elektroniczny, muzyk i DJ z Ekwadoru, zapowiedział swoją nową EP-kę. Wydawnictwo noszące tytuł Fuego Nuevo, będzie wypełnione afro-kubańskimi rytmami. Premiera w marcu, tymczasem słuchamy jednego z nowych utworów.

Nicola Cruz – łącząc tradycję z nowoczesnością

EP-ka zatytułowana Fuego Nuevo będzie zawierała pięć utworów stworzonych głównie na maszynie perkusyjnej Roland TR-606. Nicola Cruz po raz kolejny eksploruje na niej starożytne mitologie i tradycje ludowe w połączeniu z nowoczesnością. Tym razem zagłębia się w muzyczną spuściznę afro-kubańską. Krążek ukaże się nakładem szkockiej wytwórni Optimo Music.

Perkusja zawsze była moim głównym głosem, którym się posługuję. Za każdym razem staram się odkrywać ją na nowo, poddając się różnorakim rytuałom podczas komponowania muzyki – mówi Cruz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nicola Cruz – artysta z bogatym życiem duchowym

Nicola Cruz to z całą pewnością unikatowy artysta o wyjątkowym podejściu do zabawy z dźwiękiem. Stawia na spirytualistyczny, metafizyczny wymiar muzyki. Jak sam twierdzi, jego kompozycje maja na celu otwierać nowe pokłady wrażliwości i duchowości w słuchaczach.

Każda z produkcji Nicola Cruza nosi w sobie to unikatowe, etniczne piękne, sprawiające, że raz zasłyszana, wbija się w głowę na długi czas. Wypuszczoną w 2015 roku płytą Prender el Alma zapoczątkował swoją własną, niezwykle oryginalną ścieżkę muzyczną, którą do dzisiaj konsekwentnie kontynuuje. Przypomnijmy, że artysta miał zagrać 15 kwietnia w Warszawie, jednak w skutek panującej pandemii koronawirusa, występ zostanie przeniesiony na inny termin.

Premiera Fuego Nuevo przewidziana jest na 27 marca.

Nicola Cruz – Fuego Nuevo lista utworów

01. Levanta Muertos
02. Ripple
03. Yeva
04. Limon Pelado

Nicola Cruz – Fuego NovoPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →