Mixcloud wprowadza legalny Live Streaming dla artystów

News Technologia
mixcloud

W dobie koronawirusa kolejne platformy wprowadzają udogodnienia dla klubów i artystów, którzy z dnia na dzień przenieśli się do Internetu. W tyle nie pozostaje także popularny serwis streamingowy Mixcloud.

mixcloud

Live streaming, a prawa autorskie

Wprowadzone obostrzenia, które mają pomóc w walce z koronawirusem objęły cały świat, a branża muzyczna z dnia na dzień przeniosła się do sieci. Każdego dnia, od rana do wieczora na Facebooku, YouTube i Twitchu możemy posłuchać tysięcy artystów, reprezentujących najróżniejsze gatunki. W dobie live streamingu problemem jest już nie tylko ogromna konkurencja, ale także prawa autorskie.

Jeśli regularnie oglądacie live streamy m.in na Facebooku i YouTube, zauważyliście pewnie nieoczekiwane przerwy w transmisji. Borykają się z tym artyści, kluby i labele, a dotyczy to właśnie praw autorskich, którymi jest objęta twórczość muzyczna. Nie jest tajemnicą, że obejście tego nie jest łatwe, a cała lista kryteriów do spełnienia jest okryta tajemnicą.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie ważne czy grasz z winyla czy mp3, jeśli utwór jest na tzw „czarnej liście”, urządzenie do wykrywania muzyki go zidentyfikuje oraz automatycznie przerwie lub wyciszy prowadzoną transmisję. Grupy facebookowe toną w pytaniach jak obejść mechanizm identyfikacji, jednak dotychczas żaden nie okazał się w 100% pewny.

Nowa usługa Mixcloud Live

Z pomocą wychodzi Mixcloud, który rozszerzył swoją ofertę o Mixcloud Live. Usługa pozwala w pełni legalnie prowadzić transmisje video i audio, a ponadto zarabiać na swoich streamach! Popularny serwis działa na zasadzie licencji radiowej, dlatego żaden artysta nie powinien doświadczyć tych samych problemów co na Facebooku i Youtube.

Obecnie Mixcloud Live jest dostępny w wersji beta co oznacza, że można napotkać się na pewne błędy w działaniu. Transmisję nie są archiwizowane, oraz mogą pojawić się problemy ze stabilnością. Jednak w związku z panującą na świecie pandemią, producenci postanowili wprowadzić ją jak najszybciej. Dopracowanie platformy jest jedynie kwestią czasu patrząc na obecne działania serwisu Mixcloud.

Usługa Mixcloud Live dostępna jest dla posiadaczy konta Pro. 90-dniowa wersja testowa kosztuje kosztuje 9 funtów. Funkcja live streamu współpracuje z dobrze znanymi programami jak OBS, Ecamm Live, Wirecast i tym podobne.

Zobacz także: Soundcloud wspólnie z Twitchem pomoże artystom w czasie pandemiiPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →