Nie minął rok, a Mixcloud LIVE kończy z wersją beta. Nadchodzą zmiany

News
Nie minął rok, a Mixcloud LIVE kończy z wersją beta. Nadchodzą zmiany

Gdy w kwietniu 2020 r. Mixcloud zapowiedział rozszerzenie swojej oferty o usługę transmisji video i audio tj. Mixcloud LIVE, zapewne mało kto przypuszczał, że niespełna roku później będziemy mówili o jej udoskonaleniu. Tym oto sposobem wersja beta w niedługim czasie zostanie w znaczy sposób rozbudowana. 

Plany były odważne: zbudować najlepszą na świecie platformę do strumieniowego przesyłania treści muzycznych na żywo. Sami wiemy, że nic nigdy, nie przebije słuchania muzyki na żywo w klubie i na festiwalu. Od siedzenia z założonymi rękoma, jednak nikt świata jeszcze nie zbawił, dlatego w rolę zbawców słuchaczy muzyki nie tylko tej elektronicznej dotkniętych przez pandemię, wcielił się sam Mixcloud. Zachowując przy tym wszelkie proporcje.

Widzieliśmy bezprecedensowe zainteresowanie transmisjami na żywo ze strony społeczności Mixcloud na całym świecie. W ciągu 10 lat nic nie zbliżyło się do nagłego popytu w naszej branży tak bardzo, jak wszelkiego rodzaju streamy. Wkraczając w nową rzeczywistość, z odwołanymi wydarzeniami, jednak u boku twórców i instytucji, które kochamy, w obliczu niezwykle trudnej finansowej przyszłości, cieszymy się, że możemy uruchomić Mixcloud LIVE dla wszystkich twórców Pro.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mixcloud LIVE. Bye bye beta!

Minęło 9 miesięcy, a włodarze Mixcloud już zdecydowali. Mixcloud LIVE jest wystarczająco solidny i niezawodny, aby z wersji beta, ewoluował w coś większego. Wiele funkcji, na które najbardziej kładziono nacisk, sprawdziły się bezproblemowo. Mowa m.in. o możliwości legalnego zapisywania nagrań, wysokiej jakości dźwięku 320 kb/s, poprawionej stabilności, wynegocjowanej licencji muzycznej, dzięki której grający artyści otrzymają wynagrodzenie. Przez mixcloudową familię w niespełna rok przewinęło się setki tysięcy streamów od milionów twórców i fanów z całego świata. Decyzja mogła być zatem tylko jedna: pora na zmiany.

Dla włodarzy Mixcloud punktem zwrotnym w podjęciu decyzji o rozbudowaniu wersji beta okazał się Sylwester. W jego trakcie pobito wszelkie rekordy streamerów i widzów, a widoczny w tym czasie brak problemów dał gwarancje i pewność, że w 2021 roku Mixcloud LIVE zostanie przeniesiony na wyższy poziom. Wyjście z wersji beta nie oznacza, że ​​skończono jego dalszą modernizację. Wręcz przeciwnie – impreza dopiero się zaczyna.

Zdjęcie główne – Fot. MixcloudPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →