Kontrowersyjna Miss Kittin w Poznaniu i Warszawie – ZAMÓW BILETY!

Wydarzenie

Pierwsza dama francuskiej sceny i bohaterka rewolucji electroclash, Miss Kittin, wystąpi w Polsce dwukrotnie - 28 lutego w poznańskim klubie SQ oraz 1 marca w warszawskim 1500m2!

Miss Kittin urodziła się we francuskim Grenoble, tam skończyła też Akademię Sztuk Pięknych. Przełomem była dla niej eksplozja rave w połowie lat 90-tych. Wówczas młoda Francuzka zaczęła karierę DJ-ską w słynnych klubach Le Pulp w Paryżu i Ultraschall w Monachium.
Jej pierwszym wielkim sukcesem był kawałek „1982„, przy którym bawiło się 1,5 miliona ludzi podczas finału Love Parade 1998. Rok później wydała kolejny wielki, choć skandalizujący hit „Frank Sinatra„.
Miss Kittin współpracowała z m.in Felixem Da Housecatem, Svenem Väthem, Laurentem Garnierem, Chicks On Speed i Trickym. Do tej pory wydała ponad 30 singli, remiksów i albumów dla Gigolo, Ladomat, Disko B, Virgin, Mental Groove i wielu innych. Jej renoma i popularność nie powinny dziwić, gdyż Francuzka swoje DJ-skie występy urozmaica śpiewem, wokalnymi improwizacjami i niezwykłym tańcem, o czym przekonacie się podczas jej dwóch występów w Polsce.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →