MISS KITTIN

Clubbing
Electro Techno

Piątek, 28 lutego 2014
godz: 22:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Miss Kittin to jedna z największych gwiazd na scenie techno/electro – wokalistka, Djka i producent, znana z popularnego duetu Miss Kittin And The Hacker.

Miss Kittin urodziła się we Francuzkim Grenoble – tam skończyła Akademię Sztuk Pięknych. Przełomem była dla niej eksplozja rave w połowie lat 90-tych. Wtedy młoda Francuzka zaczęła karierę DJ-ską – grała w słynnych klubach Le Pulp w Paryżu, a także Ultraschall w Monachium, gdzie spotkała DJ Hella – szefa Gigolo Records.

Jej pierwszym wielkim sukcesem był kawałek „1982” – który Westbam wybrał na finał największej jak dotąd Love Parade – w 1998. Przy muzyce Miss Kittin bawiło się wówczas niemal 1.5 miliona ludzi. 1999 rok to wielki, choć skandalizujący hit „Frank Sinatra”, ale i początek cyklicznych występy na imprezach Mayday w Niemczech , średnio dla 30-tysięcznej publiki-na które zapraszana jest do dziś.

Miss Kittin współpracowała z wszystkimi największymi sceny klubowej – Felixem Da Housecat, Svenem Väthem (w przeróbce sławnego „Je’Taime Mon Amour”), Laurentem Garnier, Chicks On Speed a także Trickym. Do tej pory wydała ponad 30 singli, remiksów i albumów dla czołowych wytwórni sceny elektronicznej Anglii, Niemiec, Francji ( m.in.Gigolo, Ladomat, Disko B, Virgin, Mental Groove i wielu innych).

Miss Kittin grała też na wszystkich najważniejszych festiwalach muzyki elektronicznej – od Sonar w Barcelonie, po Mutek w Montrealu. Corocznie jest też jedną z największych gwiazd sezonu na Ibizie – w poprzednim sezonie gościła m.in. Na cyklu Richiego Hawtina “Enter”.

Jej renoma i popularność nie powinny dziwić, gdyż Francuzka swoje Djskie występ urozmaica śpiewem, wokalnymi improwizacjami i niezwykłym tańcem.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Brak zdjęcia Poznań

Miss KenD w KontenerART

Nd, 21 lipca 2019
godz: 12:00

MISS KITTIN Poznań

RAP Targ | Simo & Biskup

Cz, 25 lipca 2019
godz: 20:00

MISS KITTIN Poznań

Daria Zawiałow #NaFalach

Pt, 26 lipca 2019
godz: 20:00

MISS KITTIN Poznań

Szmaty w KontenerART 26/7

Pt, 26 lipca 2019
godz: 20:00

MISS KITTIN Poznań

Eden Oasis w KontenerART

Sb, 27 lipca 2019
godz: 17:00