MIN t zapowiada nową płytę i prezentuje teledysk do utworu „Głos (for Polish Women)”

Fot. Materiały promocyjne
News
MIN t też protestuje

Martyna Kubicz, znana szerzej jako MIN t, powraca ze świeżą porcją muzyki. Sprawdź, jak brzmi jej najnowszy singiel.

MIN t  – nowa płyta w drodze

Po akcji crowdfundingowej w serwisie Kickstarter –  zakończonej sukcesem – prace nad najnowszym albumem MIN t znacząco nabrały tempa. Minęły 3 lata od debiutanckiego Assembalge, czyli materiału, dzięki któremu poznaliśmy autorski neo-soul MIN t z bliska. To właśnie po tym albumie, wydanym przez niezależną, wrocławską wytwórnię regime brigadeMartyna Kubicz pojawiła się w wielu podsumowaniach roku, a Gazeta Wyborcza wyróżniła ją w roli nowej nadziei polskiej muzyki obok Rosalie. i Poli Rise w plebiscycie Sanki, odpowiedniku brytyjskiego BBC Sound Of….

Po wielu koncertach na festiwalach w Polsce i zagranicą, MIN t wraca do studia by stworzyć płytę pt. Shot to Pieces, we współpracy z Leo Abrahamsem,  światowej klasy muzykiem i producentem, nagrywającym między innymi z Jonem Hopkinsem, Wild Beasts, Goldfrapp czy Brianem Eno.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MIN t – najnowszy singiel już jest!

Jednak zanim usłyszymy drugą w karierze MIN t płytę studyjną, możemy nacieszyć się jej najnowszym singlem Głos (for Polish Women). Do utworu powstał społeczny teledysk, który obrazuje protest song o sytuacji kobiet w Polsce, w związku z krytykowanym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Klip możecie zobaczyć poniżej.

MIN t – Głos (For Polish Women)

W pozornie stonowanej, soulowej balladzie, artystka rapuje i śpiewa o uczuciach i emocjach związanych z próbą ograniczania wolności obywatelskiej przez polski rząd.

Chcę dodać otuchy i siły wszystkim kobietom walczącym o swoje prawa. Mam nadzieję, że ta piosenka dotrze prosto do serc i pozwoli znaleźć nadzieję w tych niepewnych czasach” – wyjaśnia MIN t.

MIN t wspiera OSK

Efekt wspólnych sesji nagraniowych z Leo Abrahmsem możemy usłyszeć w znakomitych, wielowymiarowych brzmieniowo singlach pt. Start Dancing i Rhythm Of Your Blues utrzymanych w electro-popowej stylistyce i nawiązujących do współczesnego brzmienia R&B. Każdy z nich został też wzbogacony o teledysk; najnowsze wideo autorstwa Doroty Kwiatkowskiej, zostało stworzone wraz ze społecznością wspierającą Ogólnopolski Strajk Kobiet.

MIN t nie jest obojętna na sytuację, w jakiej znalazły się kobiety mieszkające w Polsce, w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu prawa aborcyjnego, w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →