MIN t w muzycznej odpowiedzi na wyrok Trybunału Konstytucyjnego

News
MIN t też protestuje

Martyna Kubicz, znana szerzej jako MIN t, nie pozostaje obojętna na to, co dzieje się w Polsce w sprawie aborcji. Artystka właśnie wypuściła protest song.

MIN t też protestuje

Wrocławianka, która na co dzień mieszka w Berlinie, obecnie nie tylko pracuje nad swoim drugim solowym albumem, ale również zaczęła angażować się społecznie. Artystka mocno przeżyła wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w Polsce oraz jego oficjalną publikacją, czemu dała wyraz, tworząc specjalny utwór w duchu protest songów.

W pozornie stonowanej, soulowej balladzie, rapuje i śpiewa o uczuciach i emocjach związanych z próbą ograniczania wolności obywatelskiej przez polski rząd. Do utworu pt. Głos powstaje oddolny teledysk – na adres [email protected] można wysyłać swoje zdjęcia i filmy, na których śpiewamy jednym głosem z MIN t lub walczymy o swoje, uczestnicząc w protestach pod czerwonym znakiem błyskawic. W Berlinie, gdzie MIN t mieszka od lat, także organizowane są uliczne protesty i happeningi artystyczne związane ze Strajkiem Kobiet, w których sama aktywnie bierze udział.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MIN t o depresji

Na tym jednak nie koniec. Do Internetu trafił także teledysk do utworu poruszającego temat wszechobecnej depresji. Rhythm Of Your Blues – bo to o tej kompozycji mowa –  utrzymana jest w electro-popowej stylistyce, nawiązującej do współczesnego brzmienia R&B. W piosence odnajdziemy opowieść o depresji, na którą cierpi ponad 350 milionów osób na świecie. MIN t śpiewa o więzi międzyludzkiej, gdzie obie strony doświadczają złudnie niewidocznych kłopotów.

To historia o bezsilności, ale i namysł nad emocjami i uczciowością w relacjach. 23 lutego corocznie obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Klip autorstwa Larsa Lenskiego i Doroty Kwiatkowskiej ma poszerzyć świadomość o tej chorobie. Staje się jej obrazowym tłem do refleksji nad globalnym problemem. Za warstwę liryczną odpowiada Patrycja Kubicz, połączona siostrzaną więzią z wokalistką.

MIN t – Rhythm of Your Blues

MIN t pracuje nad nową płytą

Po wielu koncertach na festiwalach w Polsce i zagranicą, MIN t wraca do studia, by nagrywać nową płytę pt. Shot to Pieces we współpracy z Leo Abrahamsem. Ten światowej klasy muzyk i producent, tworzył m.in. z Jonem Hopkinsem, Wild Beasts, grupą Goldfrapp, czy Brianem Eno. To założenie ambitne, ale i kosztowne: wesprzeć finansowo artystkę możemy za pośrednictwem portalu Kickstarter.

Zależnie od wysokości naszej wpłaty, jeśli uda się zrealizować zadanie – otrzymamy wartościowe, limitowane prezenty. Winylowy album, zestaw gadżetów, bilet na wszystkie koncerty Martyny, czy spotkanie podczas wspólnego gotowania pierogów – ulubionej potrawy MIN t. Zdaje się, że warto.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →