MIN t prezentuje drugi solowy album

News

MIN t – wrocławska kompozytorka i wokalistka mieszkająca w Berlinie – wraca z drugim solowym albumem Shot To Pieces. Sprawdź, jak prezentuje się teledysk promujący zapowiadany krążek.

MIN t po czterech latach wraca z nowym albumem

Martyna Kubicz znana jako MIN t przedstawia 13 nowych utworów będących obrazem ewolucji eksperymentalnego stylu artystki. Cztery lata po wydaniu debiutanckiego krążka Asemblage Martyna większość czasu spędziła, koncertując się na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą. W końcu wróciła do studia by stworzyć płytę  Shot to Pieces we współpracy z Leo Abrahamsem. Ten światowej klasy muzyk i producent dał się poznać, nagrywając między innymi z Jonem Hopkinsem, Wild Beasts czy Brianem Eno.

Najnowszy singiel Fight Freeze Flight otwiera tracklistę, a zarazem nowy rozdział w karierze muzycznej MIN t:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Napisałam Fight Freeze Flight po pierwszym napadzie paniki. Nie wiedziałam, co się ze mną dzieje, czułam się unieruchomiona i totalnie przestraszona. Chciałam w tej piosence porozmawiać ze swoim lękiem, uczłowieczyć go i spróbować zrozumieć. Opowiedziałam o tym uczuciu siostrze, ona ubrała moje emocje w słowa.

Martyny Kubicz karierę muzyczną rozpoczęła się w wieku siedmiu lat, gdy zaczęła grę na pianinie. W wieku 20 lat przeniosła się do Berlina, gdzie ukończyła studia w szkole muzycznej BIMM. Późną jesienią 2017 roku nakładem niezależnej wytwórni Regime Brigade ukazał się debiutancki długogrający album artystki zatytułowany Assemblage. MIN t odwiedziła wiele festiwali: Open’er, OFF Festival, Orange Warsaw Festival Wooded, Soundrive, Spring Break, LAS Camp. Występowała również w ramach polskich tras koncertowych takich artystów jak m.in. Vitalic, Angel Haze czy GusGus.

28.03.2021, min_t

Osobista historia opowiedziana nutami

Drugi solowy album MIN t zabiera słuchaczy w podróż po skrajnych stanach i towarzyszących im emocjach. To mistrzowsko pogłębiony i skondensowany industrialny amalgamat popowego rave-artu.  Jak mówi sama Martyna:

Muzycznie jest to kolaż różnych wspomnień. Sample, na których opiera się singiel były nagrywane na moim berlińskim podwórku, a solówka będąca przerywnikiem utworu to nagrany egzamin z jazzowego fortepianu (transkrypcji solówki Oscara Petersona). Wszystkie te niby-przypadkowe dźwięki oddają moje uczucie zamrożenia i zagubienia w rzeczywistym świecie.

W najnowszym singlu gościnnie rapuje berliński MC – Young Naughty Soul, który wystąpił również na planie teledysku, wcielając się w postać antagonisty. Album Shot To Pieces znajdziemy we wszystkich serwisach streamingowych. 

A już dzisiaj Martyna jest gościem piątkowego cyklu na Instagramie „Zanim znów pójdę w tango”. Min T dzieli się swoimi poleceniami w kontekście dobrze spędzonego weekendu. Sprawdź koniecznie tutaj, jaki film, płyta czy książka są obecnie na celowniku naszego gościa!Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →